مسدود کردن یکی از پرازدحام ترین معابر تهران در ساعات اوج ترافیک، موجب سرگردانی، اتلاف وقت و ناراحتی هزاران تن از شهروندان تهرانی شد.

به گزارش «آینده»؛ عصر روز گذشته راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ همزمان با حضور سعد حریری، نخست وزیر لبنان در مجموعه سعدآباد جهت برگزاری مراسنم استقبال از سوی محمدرضا رحیمی و بازگشت وی، اقدام به مسدود کردن چهارراه پارک وی، یکی از پرازدحام ترین معابر تهران کرد.

این مسیر که در شرایط عادی نیز به ویژه پس از راه اندازی خط ویژه بی آر تی با ترافیک شدیدی مواجه است، پس از این اقدام راهنمایی و رانندگی قفل شد و هزاران تن از شهروندان تهرانی حدود یک تا دو ساعت در این منطقه اسیر شدند.


دو سال قبل نیز برای حضور یک روزه ولادیمیر پوتین، رییس جمهور وقت روسیه در تهران، بزرگراه شهید مدرس و برخی دیگر از معابر جهت عبور آسان وی قرق شد که موجب ترافیک شدیدی در تهران شد و به ترافیک پوتینی مشهور گردید.

هرچند حضور سعد حریری به عنوان رهبر جریان ۱۴ مارس(مقابل حزب الله) از اهمیت بالایی برای کشورمان برخوردار است، اما می توان روشهایی اندیشید تا حضور یک مقام رسمی در این سطح، این گونه به کام برخی از هموطنان تلخ نشود.درست است که تعداد زیادی از مردم لبنان، به ویژه شیعیان هنگام سفر دکتر احمدی نژاد به لبنان ساعت ها برای استقبال صف کشیدند، اما روشن است که جایگاه جمهوری اسلامی ایران و مقامات آن برای مردم لبنان با جایگاه مقامات لبنانی برای ایرانیان قابل قیاس نیست.

لازم به ذكر است دكتر احمدی نژاد در اواخر دولت هفتم به انتقاد شدید از رییس جمهور وقت برای تشكیل جلسات و برگزاری مراسم در مجموعه سعد آباد پرداخته و در ابتدای دولت نهم نیز وعده تعطیلی این مجموعه را اعلام نموده بود.