به گزارش افکارنیوز،

حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در سومین همایش ائمه جمعه سراسر استان با بیان اینکه مجوز اقامه نماز جمعه در مصلی تبریز صادر شده است، گفت: بنابر اعلام ستاد مبارزه با کرونا و شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه فردا نماز دشمن‌شکن جمعه در تبریز برگزار می شود.

اخبار سیاسی- امام جمعه تبریز افزود: نماز جمعه در دیگر شهرهای استان که شرایط عادی دارند، برگزار خواهد شد.

وی با تاکید بر همراه داشتن مهر شخصی توسط نمازگزاران گفت: با رعایت پروتکل های بهداشتی نماز جمعه تبریز بعد از ۴ ماه تعطیلی بدلیل شیوع بیماری کرونا فردا در مصلی اعظم حضرت امام خمینی(ره ) برگزار خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به برگزاری موفق رزمایش مواسات، کمک مومنانه در سراسر استان گفت: نقش هدایتی ائمه جمعه در جمع آوری و توزیع کمک های مومنانه مردم، خیران، مساجد بسیار ارزشمند و اثرگذار بود.

امام جمعه تبریز شناسایی نیازمندان واقعی هر منطقه را از مزیت های این رزمایش عنوان کرد و ادامه داد: شرایط سخت کرونا باعث شد ما برای دیگر حوادث غیر مترقبه آماده تر شویم چرا که در حال حاضر لیست مشخصی از افراد و گروه های نیازمند جامعه تهیه شده است.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم در بخش دیگر صحبت های خود اقدامات دستگاه قضایی در مبارزه با فساد را خوب ارزیابی کرد و گفت: ائمه جمعه در راستای تقویت قوه قضائیه عملکرد موفق این دستگاه را از طریق تربیون نماز جمعه تبیین و تشریح کنند.

در این همایش رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان؛ حجت الاسلام مشهوری و تعدادی از ائمه جمعه شهرستانها به بیان نکته نظرات خود پیرامون مسائل روز جامعه پرداختند.