به گزارش افکارنیوز،

حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به قطعنامه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی علیه ایران، گفت: باید پاسخ قاطع به قطعنامه ضدایرانی شورای حکام داده شود و ما باید دسترسی‌های آژانس را در بازرسی‌ها کم کنیم. 

اخبار سیاسی- وی افزود: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نشان داده که بی‌طرف نیست و ما باید در عضویت خودمان در ان‌پی‌تی تجدیدنظر کنیم و زمان این کار فرارسیده است.

عضو هیأت رئیسه مجلس اظهار داشت: قطعنامه شورای حکام نشان داد که هم این شورا و هم آژانس، کارمندهای آمریکایی‌ها هستند و از خود استقلالی ندارند و به صورت مستقل تصمیم‌گیری نمی‌کنند. 

سلیمی خاطرنشان کرد: این قطعنامه ضدایرانی شورای حکام نشان داد که غربی‌ها در ماجرای برجام به هر قیمت به دنبال امتیازگیری بودند و نه به دنبال حل مشکل، و این قطعنامه نشان داد که مذاکره با طرف آمریکایی و اروپایی یک عمل بیهوده و بی‌فرجام است. 

وی افزود: اروپایی‌ها نشان دادند که دربست تابع آمریکایی‌ها هستند و هیچ استقلالی ندارند و قطعنامه شورای حکام یک لکه ننگ برای اروپایی‌هاست و آنها را به عنوان غلام حلقه به گوش آمریکایی‌ها در افکار عمومی جهان به نمایش می‌گذارد.