به گزارش افکارنیوز،

آیت‌الله سیدهاشم حسینی‌بوشهری با اشاره به قطعنامه ضد ایرانی شورای حکام  بیان کرد: اروپاییان علی‌رغم مسئولیتی که در قبال برجام داشتند به آن عمل نکردند و این بارهم در باتلاقی که آمریکا و رژیم صهیونیستی و کشور‌های مرتجع منطقه برای ما ایجاد کرده بودند گرفتار شدند.

اخبار سیاسیعضو مجلس خبرگان گفت: مسئولان کشورمان با تصور اینکه اگر این گونه پیش بروند ممکن است اروپائیان سرعقل بیانند و به تعهدات خود عمل کنند تاکنون بسیار مماشات کردند؛ اما هر چه ما جلو می‌رویم اروپایی‌ها از پذیرفتن مسئولیت شانه خالی می‌کنند.

وی ادامه داد: اروپاییان به دنبال بهانه برای خروج کشورمان از برجام هستند، گرچه آمریکا قبل از ما خارج شده و در عین حال که در برجام نیست، اما به جد تمدید ممنوعیت خرید و فروش تسلیحات به کشورمان را پیگری می‌کند.

آیت‌الله حسینی‌بوشهری با بیان اینکه کشور‌های اروپایی در مقابل آمریکا ذلیل هستند، گفت: اتحادیه اروپا به ظاهر مستقل است، اما با تهدید و فشار رژیم آمریکا عقب‌نشینی می‌کنند.

عضو هیئت رییسه مجلس خبرگان ضمن اشاره به اینکه تاکنون مسئولان قدم‌های خوبی در برجام برداشتند آن را نشان اقتدار کشورمان دانست.

وی در پایان اظهار کرد: ما نباید بهانه به دست دشمن بدهیم بلکه با اتخاذ تدابیر لازم، اقتدار ملت و کشورمان را به اروپا و امریکا نشان بدهیم تا جرات تکرار این گونه اقدامات را در مجامع بین‌المللی نداشته باشند.