به گزارش افکارنیوز،

عبدالرضا رحمانی وزیر کشور امروز در دیدار با «حنیف اتمر» سرپرست وزارت خارجه افغانستان اظهار کرد: امروز موضوعات بسیار مهمی همچون افزایش همکاری‌ها و تقویت رابطه بین ۲ کشور ایران و افغانستان در حوزه‌های مختلف مطرح شد.

اخبار سیاسی- او ادامه داد: یکی از مباحث بسیار مهم دیگر بحث مرز‌ها و امور مرزی بود که مقرر شد ٢ کشور کمیسیون‌های مشترک مرزی را به صورت مستمر برگزار کنند.

وزیر کشور بیان کرد: یکی دیگر از مسائل مطرح شده امروز، «سند همکاری جامع» ایران و افغانستان بود که در شورای امنیت افغانستان مورد بحث قرار گرفته است؛ همچنین خبر خوش این بود که طبق توافقات صورت گرفته میان ایران و افغانستان، امیدواریم بتوانیم تا ۳ ماه دیگر «سند همکاری جامع» را اجرایی کنیم.

رحمانی فضلی با اشاره به موضوعات مربوط به اتباع افغانستانی گفت: آقای اتمر ضمن سپاسگزاری فراوان تاکید کرد‌ه‌اند که ایران در ۴٠ سال اخیر، همکاری و مهمان نوازی بسیار خوبی با افغانستان داشته است، همچنین تلاش ٢ کشور بر این است که تمام موانع را برای تردد قانونی اتباع از بین ببریم.

او با اشاره به توسعه منطقه کشورمان و همکاری اقتصادی میان ایران و افغانستان تصریح کرد: در جلسه امروز موضوعات مهمی مطرح شد و تاکید کردیم که سرمایه گذاران هر ٢ کشور بتوانند اجلاس‌های مشترکی داشته باشند.

حنیف اتمر سرپرست وزارت خارجه جمهوری اسلامی افغانستان ضمن قدردانی از صحبت‌های وزیر کشور، گفت: دولت افغانستان از برادری و همبستگی ایران بسیار تشکر می‌کند.

او بیان کرد: ایران و افغانستان در ارتباط با بسیاری از موضوعات نگرانی‌های مشترک دارند که امیدواریم با تاکید بر مناسبات تمام این نگرانی‌ها از بین برود.

سرپرست وزارت خارجه افغانستان اظهار کرد: موضوع ورود و خروج اتباع افغانستانی در ایران یک مسأله بسیار مهم و اساسی است؛ همانطور که وزیر کشور ایران تاکید کرد، تردد اتباع افغانستانی در ایران باید قانونی باشد.

اتمر در پایان گفت: من مجددا از ایران به دلیل مهمان نوازی بسیار خوب تشکر می‌کنم و ان شالله جلسات بین دو کشور نتایج مفیدی داشته باشد.