به گزارش افکارنیوز،

امانوئل مکرون و ولادیمیر پوتین، روسای جمهور فرانسه و روسیه قرار است فردا از طریق ویدئو کنفرانس با هم به بحث و تبادل نظر درباره موضوعات مختلف از جمله ایران بپردازند.

اخبار سیاسی- رویترز به نقل از کاخ الیزه گزارش داد رئیس جمهور فرانسه در تماس ویدئویی فردا با همتای روس خود درباره موضوع ایران و نیز آخرین تحولات لیبی گفت‌وگو خواهد کرد.

کاخ ریاست جمهوری فرانسه در بیانیه‌ای اعلام کرد علاوه بر موضوع ایران و لیبی و دیگر مسائل امنیتی در پاره‌ای از مسائل از جمله اوکراین نیاز به تبادل نظر بیشتری احساس می‌شود.

پیشتر رئیس جمهور فرانسه از اروپا خواسته بود تا با توجه به شکست سیاست‌های تدافعی سال‌های اخیر در مقابل مسکو، همکاری راهبردی خود با این کشور را مورد بازنگری قرار دهند.

همچنین فرانسه اخیرا بر سر موضوع لیبی با ترکیه وارد مناقشه شده است. طرف‌های درگیر در لیبی از حمایت کشور‌های خارجی برخوردارند و این مسئله سبب شعله‌ور شدن بیشتر جنگ و پیچیده شدن اوضاع شده است. کشور‌های خارجی هر کدام به دنبال منافع خود از یکی از گروه‌های درگیر در لیبی حمایت می‌کنند. از زمان درگیری دو گروه در لیبی، آنکارا حمایت‌های خود را از دولت وفاق ملی انجام داده است. در اواخر ۲۰۱۹ فائز السراج، رئیس دولت وفاق ملی به طور رسمی از آنکارا درخواست کمک نظامی کرد و بلافاصله نیرو‌ها و تجهیزات نظامی ترکیه راهی لیبی شدند.