به گزارش افکارنیوز،

صدیف بدری نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اصلاح ساختار و نظام اداری کشور، برقراری عدالت و رفع تبعیض و نابرابری در حقوق کارمندان شاغل و بازنشسته دولت از اهداف اصلی تصویب و ابلاغ قانون مدیریت خدمات کشوری بود. 

اخبار سیاسی- وی افزود: این قانون و احکام برنامه‌های توسعه کشور به ویژه بندهایی که برای رفع تبعیض و نابرابری بین حقوق کارمندان شاغل و بازنشستگان و متناسب‌سازی حقوقشان تقنین شده بود توسط دولت که مجری قانون است، به صورت کامل اجرا نشد. 

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس ادامه داد: دولت همواره به بهانه کمبود بودجه از اجرای به موقع و صحیح احکام برنامه‌های توسعه و قانون مدیریت خدمات کشوری در خصوص جامعه بازنشستگان دولت خودداری کرده است. 

وی گفت: دولت در دو سال اخیر به بهانه های مختلف و بر خلاف قانون بویژه قانون برنامه ششم توسعه، بازنشستگان را از حقوق قانونی‌شان محروم کرده و در حال حاضر شاهد اختلاف معنی‌دار حقوق کارمندان شاغل و بازنشسته هستیم که بر خلاف قوانین موجود و اسناد بالادستی است. 

بدری ادامه داد: پیگیر اجرای کامل همسان سازی حقوق بازنشستگان با شاغلین همتراز شغلی خودشان مطابق قانون برنامه ششم توسعه هستیم تا شکاف ناعادلانه موجود از بین برود و دولت باید در طول مدت امسال و سال آینده به صد در صد تکلیف قانونی خود عمل کند.