به گزارش ایلنا، آیت الله خامنهای صبح امروز در دیدار با سعد حریری نخستوزیر لبنان و هیأت همراه، لبنان را كشوری مهم و خط مقدم مقابله با رژیم غاصب صهیونیستی خواندند و تأكید كردند: جمهوری اسلامی ایران خواهان لبنانی آباد، سعادتمند، برجسته و پیشرو است.
ایشان با تأکید بر اینکه ایران از هیچ کمکی برای پیشرفت و آبادانی لبنان دریغ نخواهد کرد، افزودند: سعادتمندی مردم لبنان موجب خوشحالی ایران است، همانگونه که رنج و محنت لبنان نیز باعثاندوه ایران خواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به مذاکرات انجام گرفته در تهران، خاطرنشان کردند: زمینه‌های تعمیق روابط دو کشور در عرصه‌های مختلف موجود است و این روابط، بخصوص در بخش‌های تجاری، عمرانی و سازندگی باید گسترش بیشتری یابد.
آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به تجاوزهای مستمر رژیم صهیونیستی به لبنان و ادامه انگیزه‌های تجاوزطلبانه این رژیم غاصب افزودند:رژیم صهیونیستی اگر بتواند از بیروت و حتی طرابلس هم عبور خواهد کرد تا سوریه را محاصره کند اما تنها عامل بازدارنده رژیم غاصب اسرائیل، عامل مقاومت است.

ایشان با تأکید بر اینکه لبنان تنها کشور عربی است که توانسته رژیم صهیونیستی را شکست دهد، خاطرنشان کردند: مقاومت تنها عاملی است که دشمنان لبنان، توانایی ایستادگی در مقابل آن را ندارند، بنابراین باید قدر آن را دانست.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: تا زمانیکه رژیم غاصب صهیونیستی وجود دارد، لبنان نیز نیازمند مقاومت است.
آیت‌الله خامنه‌ای با اظهار خرسندی از روابط خوب آقای سعد حریری با آقای سیدحسن نصرالله و مسئولان مقاومت، تأکید کردند: این روابط باید بیش از پیش تقویت شود.

ایشان با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران، از وحدت و استقلال لبنان حمایت می‌کند، افزودند: لبنان کشوری چند مذهبی است که پیروان ادیان و فرق مختلف در طول سالیان متمادی با آرامش و همدلی در کنار یکدیگر زندگی کرده‌اند، اما برخی به دنبال ایجاد تشنج و نزاع‌های مذهبی هستند که باید در مقابل این انگیزه ها ایستاد.
رهبر انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به دیدار چندین سال قبل مرحوم رفیق حریری نخست وزیر پیشین لبنان با ایشان، تلاش‌های وی را برای پیشرفت لبنان یادآور شدند.

سعد حریری نیز تأکید کرد: هرگونه اختلاف در لبنان به نفع اسرائیل خواهد بود.