به گزارش افکارنیوز، علی اکبر ولایتی در گفتگو با مهر با اشاره به مواضع اخیر وزیرخارجه امارات و اتحادیه عرب در خصوص تعلق جزیره ابوموسی به جمهوری اسلامی ایران گفت: ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک جزایری هستند که از منظر تاریخ متعلق به ایران بوده، هستند و خواهند بود و جای هیچگونه شک و شبهه ای در این زمینه وجود ندارد.

وی با اشاره به توافق ایران و امارات در خصوص جزایر سه گانه گفت: بر اساس تفاهمنامه سال ۱۹۷۱ این جزایر متعلق به ایران هستند و موضع گیری های اخیر مقامات اماراتی فاقد ارزش است.

به گزارش مهر، پیش از این امیر سرلشکر عطاءالله صالحی فرمانده کل ارتش نیز درواکنش به اظهارات اخیر وزیر امورخارجه امارات درباره جزایر سه گانه جمهوری اسلامی ایران گفته بود: در رابطه با تمایت ارضی کشورمان به کسی اجازه نمی دهیم بخواهد جسارتی کند.

فرمانده کل ارتش تاکید کرده بود: آنهایی که با تحریک بیگانگان به اراضی جمهوری اسلامی ایران ان قلت دارند باید در اظهارات خود تجدید نظر جدی کنند.

همچنین معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به اظهارات اخیر وزیر خارجه امارات متحده عربی، بازدید احمدی نژاد رئیس جمهور اسلامی ایران از جزیره بو موسی را موضوعی داخلی دانست که در چارچوب سفر استانی رئیس جمهور صورت پذیرفت.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز اقدام رئیس جمهور در سفر به جزیره ایرانی ابوموسی را اقدامی به جا و درست خواند و گفت: آقایان اماراتی بهتر است از ایران عذرخواهی کنند و به مسیری که صهیونیست ها حرکت می کنند کشیده نشوند.