به گزارش افکارنیوز،حجتالاسلام جعفر شجونی در گفتگو با همشهری آنلاین در واکنش به اظهارات اخیر غلامحسین الهام که درباره انتصاب اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام گفته است مقام معظم رهبری میخواهند از همه چهرههای سیاسی موجود جامعه، بهخصوص افرادی که احتمال میرود به مجلس نتوانند ورود کنند، استفاده کنند. بیکاری برای سیستم، مزاحمت ایجاد میکند، گفت: اینها توهین است.

عضو جامعه روحانیت مبارز افزود: اگر از بنده اظهارنظر بخواهید، چون بنده تابع ولی فقیه هستم، هر کاری که مقام معظم رهبری بفرمایند تابع هستم. بنده ممکن است از برخی افراد در مجمع تشخیص، دل پر خونی داشته باشم ولی چون تابع ولی فقیه هستم و ایشان جذب حداکثری و دفع حداقلی را عنوان کرده‌اند لذا «آنچه آن خسرو کند شیرین بود». بنابراین اطاعت از ولی فقیه بر من واجب است ولو هر کس را در هر مقامی تعیین بفرمایند.

وی در تبئین تبعیت از ولی فقیه ادامه داد: پدر سه شهید را در اطراف رفسنجان دیدم که گفت «چون من تابع ولایت فقیه در زمان امام راحل بودم سه فرزندم را تقدیم میادین جنگ و فرمایشات ایشان کردم و چون تابع امام(ره) هستم اگر به من می‌گفت برو و دست صدام را ببوس، من می‌بوسیدم. چون تابع ولایت فقیه هستم و ولی فقیه، مصالح عالیه کشور را بهتر از من می‌فهمد. من سه فرزندم را تقدیم امام(ره) کردم و دو فرزند پسر هم دارم که اینها را برای آیت‌الله خامنه‌ای ذخیره کرده‌ام تا فدای فرامین ایشان نمایم.»
غلامحسین الهام روز گذشته در مصاحبه رجا که تابناک نیز گوشه‌هایی از آن را منتشر کرده است در پاسخ به سوالی درباره حکم اخیر مقام معظم رهبری در مورد اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام، ابقا یا انتصاب برخی از افراد و اینکه چگونه است که در مجمع به آنان اعتماد می‌شود، گفته است: «مقام معظم رهبری می‌خواهند از همه چهره‌های سیاسی موجود جامعه، به‌خصوص افرادی که احتمال می‌رود به مجلس نتوانند ورود کنند، استفاده کنند. بیکاری برای سیستم، مزاحمت ایجاد می‌کند».

وی در ادامه افزوده است: در مجمع تشخیص مصلحت، انتصاب خود افرادش هم یک جور مصلحت است. هم مصلحت است و هم باید از اطلاعات آنها در یک جائی در نظام استفاده شود که میشود. تثبیت آقای هاشمی را هم رهبری بر تغییر وی ارجح میبینند، ولی معلوم است که مجمع کارآیی خود را از دست داده است. شاید این طور تلقی شود که این عدم کارآیی به دلیل نسبت مجمع با دولت و رفتارهای تند و کینهورزانه آن با دولت است و دولت که عوض شود، این کارآییها برمیگردد و رفتارها تغییر میکنند.