به گزارش افکارنیوز، حجتالاسلام روحالله حسينيان در گفتوگو با ايسنا ، اظهار داشت: من معتقدم مجلس هشتم خصوصا در روزهاي آخر خود بستر تنش بين دولت و قوه مقننه را ايجاد ميكند و متاسفانه اين برخوردها نشانگر اين است كه مجلس ميخواهد در آخر عمر ثبات جمهوري اسلامي را از بين ببرد.

وی افزود: البته مجلس هشتم عملکردهای مثبتی از جمله موضع‌گیری در قبال ابرقدرت‌های خارجی را داشته اما در عین حال در برخی قوانینش روزمرگی وجود داشته که یک روز در مجلس رای آورده‌، روز بعد کان‌لم‌یکن شده و دوباره مطرح شده که از جمله می‌توان به قانون اصلاح روند سوال از رییس‌جمهور اشاره کرد.

این نماینده اصولگرای مجلس، بی‌ثباتی و نبود شیرازه فکری در مجلس را از نقاط ضعف مجلس هشتم دانست و گفت: امیدواریم در مجلس نهم خصوصا در هیات رییسه افراد صاحب فکری انتخاب شوند تا مجلس از حالت روزمرگی و تصمیم‌های متعارضی که موجب نگرانی مردم می‌شود، از جمله قانون حقوق مادام‌العمر، قانون وقف دانشگاه آزاد و تغییر نحوه سوال از رییس‌جمهور که تصویب شد، خارج شود و این خطاها دیگر تکرار نشود.

رييس فراكسيون انقلاب اسلامي مجلس شوراي اسلامي يادآور شد: به نظر ميرسد در مجلس هشتم عمده مشكلات و ضعفها از مديريت هيات رييسه مجلس بوده است.