به گزارش افکارنیوز،

امیر سرتیپ محمدحسین دادرس جانشین فرمانده کل ارتش با بیان اینکه سیمولاتور‌های پرواز به اندازه خود هواپیما اهمیت دارند، اظهار کرد: در گذشته هنگامی که شبیه ساز یک هواپیما را به همراه هواپیما خریداری می‌کردیم، اگر نیاز به تغییرات جزئی داشت قادر نبودیم که در آن تغییر ایجاد کنیم و با کوچک‌ترین تغییر همه بخش‌های آن از کار می‌افتاد.

اخبار سیاسی- وی ادامه داد: این مشکل در حوزه تجهیزاتی مانند تانک‌ها و  موشک ‌ها نیز وجود داشت و اگر می‌خواستیم در بخش‌های مختلف آن نیز تغییراتی ایجاد کنیم این امکان وجود نداشت.

 

امیر سرتیپ دادرس درباره قدرت و توانایی بومی سازی تجهیزات توسط صنایع نظامی کشورمان گفت: امروز به حدی از قدرت و توانمندی رسیده ایم که به طور مثال در حوزه هوایی قادر به ساخت صفر تا صد هواپیما و شبیه ساز‌های پرواز آن‌ها هستیم.

وی افزود: در خصوص شبیه ساز پرواز هواپیمای ایلیوشین ۷۶ نیز باید بگوییم که در ساخت آن از اندازه و مقیاس واقعی هواپیما استفاده شده که پس از بازدید از این پروژه باید بگوییم که این پروژه از یک بنیه علمی خوب برخوردار بود و ارزیابی ما از این شبیه ساز در حد عالی است.

جانشین فرمانده کل ارتش در پایان خاطرنشان کرد: مطمئن هستیم با استفاده از این شبیه ساز علاوه بر اینکه دانش خلبانان ایرانی از این طریق بسیار افزایش می‌یابد، در هزینه‌های آموزش خلبانان نیز صرفه جویی می‌شود.