به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، پرویز سروری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی شب گذشته در مسجد حضرت زینب(س) به ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) اشاره کرد و اظهار داشت: تولد، زندگی و شهادت حضرت فاطمه(س) یک استثناء در تاریخ است.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه در زمان زندگی حضرت زهرا(س) نکات برجسته زیادی وجود دارد و بر همین اساس پیامبر اکرم(ص) ایشان را ام ابیها نامیدند، تصریح کرد: در شهادت حضرت صدیقه طاهره مبارزه بنا نهاده شده است.

وی بر همین اساس به مکشوف نبودن قبر حضرت فاطمه(س) اشاره کرد که یک علامت سؤال بزرگ در تاریخ به وجود آورد و افزود: مهمترین دغدغه فاطمه زهرا(س) دین بود.

سروری در ادامه به بحثمذاکرات ۱ + ۵ با جمهوری اسلامی اشاره و اضافه کرد: غرب تحریم‌های چند لایه علیه کشور ما در نظر گرفت و خود این موضوع را مطرح می‌کرد که این تحریم‌ها هر کشور دیگری را فلج می‌کند اما با هدایت مقام معظم رهبری کشور ما مسیر خود را به درستی طی کرد و غربی‌ها مجبور به زانو زدن در مقابل ایران شدند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با طرح این سؤال که چه عاملی باعثتغییر موضع ۱۸۰درجه‌ای غرب شد، افزود: ما برای مذاکره سه درخواست داشتیم و آنها هر سه را پذیرفتند؛ اول اینکه محل مذاکره را ما تعیین کنیم؛ زمان و موضوع آن نیز بر عهده ایران باشد و آنها علی‌رغم همه فشارها مجبور شدند خواسته‌های ما را پذیرفته و غنی‌سازی ۳.۵درصد را قبول کنند.

وی با تأکید بر اینکه ما از ابتدا نیز غنی‌سازی ۲۰درصد را نمی‌خواستیم اما به دلیل اینکه غرب آن را به ما نفروخت خود غنی‌سازی ۲۰درصد را به راه انداختیم، افزود: وقتی به بازرسان آژانس گفته شد که ما از مرز ۲۰درصد هم گذشته‌ایم آنها باور نمی‌کردند.

* مانور قدرت ملت ایران در ۱۲ اسفند غرب را به زانو درآورد

سروری تصریح کرد: ۱ + ۵ وقتی مانور قدرت ملت ایران را در روز ۱۲ اسفندماه و مشارکت بالای ۶۴درصدی مردم را که یکی از پرشورترین انتخابات مجلس بود را دید و اینکه فشار تحریم و تهدید نتیجه‌ای نداشته همه درخواست‌های ایران را پذیرفتند.

نماینده مردم تهران در مجلس بر همین اساس به تحریم نفت ایران از سوی کشورهای اروپایی اشاره و اضافه کرد: وقتی آنها این مسأله را عنوان کردند که پس از ۶ ماه نفت ایران را تحریم می‌کنیم ما اجازه شش ماهه به آنها ندادیم بلکه از همان ابتدا آلمان، ایتالیا و یونان را تحریم کردیم که ناگهان این موج اقتصاد غرب را به هم ریخت.

وی با بیان اینکه اقتصاد مفلوک غرب که در شرایط بدی وجود دارد غرب را مجبور کرد که شرایط ایران را بپذیرد، یادآور شد: سفرای غربی نیز که به خارج از ایران رفته بودند بدون هیچ امتیازی سرافکنده بازگشتند و این نشان داد که با استراتژی پیش‌رونده شرایط جواب می‌دهند.

سروری در عین حال به وضعیت بازار بورس اشاره کرد و اظهار داشت: در بازار بورس شاهدیم که شرایط از حالت انقباض خارج شده و این از آثار پیروزی ملت ماست.

عضو جبهه متحد اصولگرایان در ادامه سخنان خود به مرحله دوم انتخابات نهمین مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: در همه انتخابات مجلس در مرحله دوم همیشه دو لیست اصلاح‌طلب و اصولگرا وجود داشته است و نتیجه آن نیز از پیش مشخص بوده است.

وی ادامه داد: اما در این دوره هر دو لیست اصول‌گرا هستند و پیش‌بینی ممکن نیست؛ همچنین در تهران انتخابات به نوعی تکرار می‌شود چرا که تنها ۵ نفر وارد مجلس شده‌اند.

سروری در عین حال نقش تهران را در مجلس بسیار تعیین‌‌کننده عنوان کرد و گفت: در تمام ادوار گذشته نقش تهران محوری بوده است.

*مجلس نهم منویات رهبری در خصوص سال تولید مالی را جامه عمل بپوشاند

عضو جبهه متحد اصولگرایان بر همین اساس به سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی اشاره کرد و یادآور شد: مقام معظم رهبری امسال را با این نام نام‌گذاری کرده‌اند از این رو مجلس باید این منویات رهبری را جامع عمل بپوشاند.

وی با بیان اینکه دشمن اقتصاد کشور را در نظر گرفته است، اظهار داشت: مطالبه مقام معظم رهبری این است که به طرف ساماندهی اقتصاد کشور پیش برویم و این نقطه ضعف به قوت تبدیل شود از این رو مجلس باید بر اساس مطالبات رهبری حرکت کند.

نماینده مردم تهران در مجلس در ادامه سخنان خود، سهمیه‌بندی سوخت را امری بسیار مؤثر دانست و یادآور شد: این امر موجب شد امسال ما به مرز خودکفایی در صادرات بنزین رسیده و واردات به صفر برسد.

وی با بیان اینکه اقدام بزرگی نیز در مجلس با همکاری دولت در بخش مسکن صورت گرفت، اظهار داشت: با یک کار کارشناسی دقیق و همکاری جدی مرکز پژوهش‌ها مهمترین فاکتور در بخش مسکن یعنی زمین حذف شد.

سروری همچنین به طرح هدفمند کردن یارانه‌ها اشاره کرد که مهمترین طرح اقتصادی کشور بود و در مجلس شکل گرفت و افزود: با توجه به مطالبات و بررسی‌های مجلس قرار شد دولت برخی اقدامات را در بحثهدفمندی انجام ندهد اما متأسفانه انجام داد.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: مقرر شد ۳۰درصد منابع به تولید بازگردد تا تولیدکننده فشار زیادی نبیند، اما متأسفانه این اقدام بسیار ضعیف بوده که بر همین اساس انفجاری در قیمت‌ها صورت گرفت تا جایی که دولت دستش را روی این فنر اقتصادی گذاشت و وقتی رها کرد این فنار بلند شد.

وی ادامه داد: بنده دبیر مجمع نمایندگان تهران در مجلس هفتم و هشتم بودم و کلیه اقدامات نیز از طریق دبیرخانه پیگیری می‌شد؛ از این رو ما برای هر منطقه یک نفر را انتخاب کردیم و در واقع ۳۰ منطقه تهران به ۳۰ نماینده واگذار شد.

نماینده مردم تهران در مجلس بر همین اساس به بحثحمل و نقل شهر تهران اشاره کرد و یادآور شد: اختلاف بین شهرداری تهران و دولت موجب شد که ضربه به حمل و نقل وارد شود اما ما توانستیم پیش‌روی مترو را ۲.۵ کیلومتر در سال به ۱۵ کیلومتر در سال برسانیم.

وی گفت: در خصوص بحثآب و فاضلاب تهران نیز مجمع اقدامات بسیاری را برداشته است؛ جاده‌های پر خطر تهران نیز از دیگر اقدامات این دبیرخانه است.

سروری بر همین اساس به ۳۵ هزار میلیارد تومان معوقات اقشار ضعیف اشاره کرد که این استیضاح باعثوصول آن شد و افزود: ما تلاشمان این بود که مشکلی برای کشور در بحثاستیضاح پیش نیاید و تمام تلاش خود را در این زمینه انجام دادیم.

نماینده مردم تهران در مجلس یادآور شد: در بحثگزارش کهریزک نیز نظام به خوبی قدم برداشت و نشان داد که نظام جمهوری اسلامی در مقابل تخلفات می‌ایستد و با همان گزارش دهان غربی‌ها بسته شد.

وی در ادامه سخنان خود به موضوع گرانی اشاره کرد و گفت: تحریم‌های عجیب و غریب غرب و همچنین بی‌کفایتی برخی از آقایان در خصوص بحثارز و طلا بسیار در گرانی مؤثر بود؛ ما قبل از بالارفتن قیمت ارز و طلا وزیر اقتصاد و مدیرکل بانک مرکزی را خواستار شدیم و جلسات متعددی داشتیم که در همان جلسات به نتیجه رسید، اما شاهد کوتاهی‌هایی در این زمینه بودیم.

سروری با بیان اینکه وزیر اقتصاد می‌گفت که تو را به دادگاه خواهم کشاند، اظهار داشت: ما می‌گفتیم شاید جریان انحرافی به شرایط شعب می‌خواهد کشور را دچار کند و بگوید که جامعه در شرایط شعب است و دست‌هایی پشت پرده این قضیه را تحریک می‌کند؛ چرا که ما در همان زمان به نتیجه رسیده بودیم، اما چرا ۲۰ روز قبل از بالارفتن طلا آن موارد انجام نشد.

نماینده مردم تهران در مجلس تأکید کرد: قطعاً اگر مذاکرات به طرف مثبت باشد، گرانی‌ها کمتر می‌شوند.

وی در پایان سخنان خود به اقدامات برای معتادان و نیز رفع معضل بدحجابی اشاره و خاطرنشان کرد: بحث تولید ملی بسیار مهم است چراکه زمینه ازدواج و جلوگیری از ناهنجاریها اشتغال است از این رو رهبری بر این امر تأکید دارند.