به گزارش افکار به نقل از فارس، دومین نشست خبری محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهوری اسلامی ایران در سال جاری با حضور رسانه‌های داخلی و خارجی امروز دوشنبه برگزار شد.

* در طراحی بنر نصب شده پشت جایگاه " ایرانی " بود به وسعت ایران؛ در نقطه ایران نام مقدس الله تزئین شده بود که از ایران اسلامی خبر می‌داد.

* عنادی مدیر کل امور رسانه‌های نهاد ریاست جمهوری که در قامت مجری همیشگی نشست‌های خبری رئیس‌جمهور حاضر می‌شود، ضمن عذرخواهی از خبرنگاران به دلیل تاخیر در حضور احمدی نژاد در نشست مطبوعاتی گفت که رئیس جمهور به خاطر سخنرانی در جمع بسیجیان نتوانسته است در موعد مقرر در گفتگوی با خبرنگاران حاضر شود.

* عقربه‌های ساعت، زمان را ۱۵:۵۰ را نشان دادند که ناگهان احمدی‌نژاد با لبخند همیشگی و در حالی که ثمره هاشمی دستار ارشد او را همراهی می کرد وارد سالن شد و در جایگاه قرار گرفت.

* احمدی‌نژاد در ابتدای این نشست گفت که " صحبت را کوتاه می‌کنم " که وقت بیشتری به خبرنگاران تعلق بگیرد و ابتدای سخنان خود را مانند همیشه به نظم کنونی جهان که باید به پایان برسد، اختصاص داد.

* شبکه خبر آغاز کننده ماراتن مطبوعاتی بود البته باید گفت که این شبکه و شبکه‌های العالم و پرس تی‌وی و همچنین شبکه اول سیما، پخش زنده سخنان رئیس‌جمهور را بر عهده داشتند.

* " زنبیل‌های خود را در صف قرار بدهند " این پاسخ رئیس‌جمهور به خبرنگاری بود که در خصوص تحریم‌ها و ارتباط برخی کشورها از ایران پرسید.

* رئیس‌جمهور در این نشست از شبکه العالم به عنوان یک رسانه خیلی بزرگ یاد کرد.

* خبرنگار ژاپنی که پرسید با توجه به تحریم‌ها آیا ممکن است بازار ژاپنی‌ها در ایران تحت سلطه چینی‌ها قرار بگیرد، رئیس‌جمهور ضمن تاکید بر اینکه زمان آن رسیده که ژاپنی‌ها در مقابل مستکبران ایستادگی کنند، ‌ گفت: «بازار جایی نیست که کسی التماس کسی را بکند.»

* مجری برنامه در هنگام دعوت یکی از خبرنگاران پیشکسوت وی را رئیس سنی خبرنگاران خواند که " م " همانند همیشه با صدای قرای خود موضوعی را عنوان کرد که رئیس‌جمهور گفت " عزیز باشی ".

* این خبرنگار به انتشار اسامی مفسدان اقتصادی از سوی رئیس‌جمهور اشاره کرد که رئیس‌جمهور در خصوص برخورد مفسدان و بستن سفارت انگلیس گفت که در همه موارد با نظر شما موافقم که نباید به آنها(مفسدین اقتصادی) رحم کرد و آنها را(سفارت انگلیس) مراقبت کرد.

* برگه‌های یادداشت این خبرنگار به رئیس‌جمهور آغاز شد که واکنش عنادی را در پی داشت که گفت دفعه قبل کارت قرمز دادیم. این بار…

* خبرنگار روزنامه راه مردم که با اعتماد به نفس مثال زدنی خود در پشت میکروفون قرار گرفت در اقدام زیرکانه‌ای مقام اولی ایران در بازی‌های گوانگجو را تبریک گفت که با اعتراض خبرنگاران مواجه شد که " ایران در گوانگجو اول نشده بلکه به مقام چهارمی نائل آمده "، اما این خبرنگار در پاسخ زیرکانه‌ای گفت که ایران در بین کشورهای مسلمان به مقام اولی نائل آمده…

* در حالی که عنادی نسبت به پاسخ احمدی‌نژاد به دو سواله‌ها و سوال‌‌های تکراری واکنش نشان داد، ‌ احمدی‌نژاد گفت «آقای عنادی سؤال‌های تکراری را بگو که من پاسخ آنها را ندهم».

* حضور قریب به اتفاق مدیران روابط عمومی وزارتخانه‌ها از جمله اطلاعات، کشور، رفاه و … در ردیف اول صندلی‌ها، چشم‌نواز شاتل دوربین عکاس‌ها بود.

* پس از گذشت یک ساعت و ۵ دقیقه از نشست خبری رئیس‌جمهور خبرنگارپیشکسوت برگه دوم یادداشت خود را تقدیم رئیس‌جمهور کرد که عنادی با لبخند گفت کارت قرمز هم جواب نمی‌دهد! رئیس‌جمهور که رفتار مردوخی عادتی برای وی شده است، گفت: ایشان ریش سفید است و مثل پدر مطبوعاتی؛ سخت نگیرید و در کنایه‌ای ادامه داد امروز که همراهی کردند با شما!

* وقت شرعی ظهر باعثشد که رئیس‌جمهور نسبت به پاسخگویی به خبرنگاران شتاب بیشتری بدهد که گفت اگر اجازه بدهید نماز بخوانم و برگردم چون موقع نماز است.

* خبرنگار ایرنا که مدت‌ها منتظر سؤال خود از رئیس‌جمهور بود، در اعتراضی نسبت به احمدی‌نژاد گفت که محور دولت نهم و دهم عدالت است اما در اینجا عدالت رعایت نمی‌شود. این اقدام باعثتحرک در روابط عمومی شد و محمد علی، مدیر روابط عمومی نهاد از وی درخواست کرد سؤال خود را مکتوب کند که رئیس‌جمهور جواب آن را بدهد اما این اقدام وی واکنش دیگر خبرنگاران را نیز در پی داشت.

* وقتی نوبت به سئوال خبرنگار روزنامه همشهری شد رئیس‌جمهور گفت برید کنار همشهری بیاد جلو.

* در انتهای برنامه خبرنگاری از جای خود برخاست و گفت که آقای احمدی‌نژاد دفعه گذشته نیز نوبت به بنده نرسید که رئیس‌جمهور در خواست کرد از جای خود سوال بپرسد و جواب خود را بشنود.

* پس از آنکه مجری برنامه به ختم این جلسه اشاره کرد و رئیس‌جمهور برای اقامه نماز اول وقت جلسه را ترک کرد اما خبرنگارانی که نوبت آنها نشده بود، اعتراض خود را به احمدی‌نژاد ابراز کردند که رئیس‌جمهور در خواست کرد که اسامی این افراد در بالای لیست قرار بگیرد اما با این حال باز هم به تمامی سوالات خبرنگاران منتظر، سرپا پاسخ گفت.

* خبرنگاری که سئوال خود را مکتوب به رئیس‌جمهور داده بود این گونه پاسخ شنید که نظرم عالی است و اگر می‌گذاشتند ۳ وزیر زن انتخاب می‌کردم!

* پس از آنکه رئیس‌جمهور حتی به کسانی که نوبت آنها نشده بود پاسخ داد گفت که شما همینجا یک نشست خبری برگزار کردید.

* فریاد " احمدی‌نژاد "؛ رسمی مرسوم میان عکاسان است که در این هنگام بتوانند با تکان دادن دستان احمدی‌نژاد سوژه‌ای برای رسانه‌های خود تهیه کنند که این‌بار هم مورد استقبال رئیس‌جمهور قرار گرفت.