به گزارش افکارنیوز،

احمدحسین فلاحی، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌و‌گو با برنامه «سلام صبح بخیر رادیو ایران» با اشاره به وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان اظهار کرد: متاسفانه صندوق ذخیره فرهنگیان، در سال های قبل بسیار خبرساز و حاشیه‌ساز شده و البته بی تدبیری هم صورت گرفته است.

اخبار سیاسی- او بیان کرد: دغدغه کمیسیون آموزش تنها صندوق فرهنگیان نیست و هدف آن تقویت شان نظارتی است زیرا باید قانون های باقی‌مانده را بررسی کنیم.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس ادامه داد: در همین مدت کم، جلوی بسیاری از تخلفات را گرفتیم، دولت به این صندوق بدهکار است و باید پرداخت کند، همچنین تاکید می کنم که مجددا تحقیق و تفحصی جدید صورت می گیرد زیرا حوزه هایی جا مانده‌اند.

فلاحی تصریح کرد: مسیر این تحقیق و تفحص علنی می‌شود و حوزه‌هایی همچون قوه قضائیه هم وارد کار می‌شوند تا تخلفات کاهش پیدا کند.

فلاحی با اشاره به برگزاری کنکور در شرایط کرونایی، یادآور شد: مردم برای برپایی کنکور نظر واحدی ندارند، تصممیات ما هم اابته فایده ندارد و قرار شد کمیسیون در این حوزه ورود نکند.

او گفت: وزارت علوم اصرار به برگزاری کنکور دارد و ما می بینیم که کشورهای دیگر به دلیل وجود کرونا در فضاهای باز برگزار کردند، فراموش نکنیم که رعایت و مدارا با حال مردم در این شرایط کرونایی لازم است.