به گزارش افکارنیوز،

ولی اسماعیلی عضو هیئت اجرایی فراکسیون مردمی انقلاب اسلامی و نائب رئیس اول کمیسیون اجتماعی  اظهار کرد:  در اولین جلسه مجمع عمومی فراکسیون اکثریت با بیش از ۲۴۰ نفر از نمایندگان است، موضوع انتخابات شورای مرکزی فراکسیون به مدت یک سال بررسی و نهایتا رأی گیری خواهد شد.

اخبار سیاسی- او بیان کرد: برای انتخاب اعضا شورای مرکزی دو سناریو مطرح بود، اولی اینکه از طریق مجامع نمایندگان استان‌ها در ازای هر پنج نماینده یک نفر به انتخاب خود مجامع استانی به‌عنوان شورای مرکزی انتخاب شوند، سناریو دوم هم این بود که هر نماینده که قصد عضویت در شورای مرکزی را دارد در جلسه مجمع عمومی کاندیداها شده و انتخابات برگزار شود.

اسماعیلی ادامه داد: نهایتا با استمزاجی که از اعضا نمایندگان از طریق پیامک تلفنی انجام پذیرفت نظر بیشتر اعضا تاکید بر سناریو دوم یعنی کاندیدا شدن افراد در مجمع عمومی و برگزاری انتخابات بود که بر همین اساس فردا در مجلس جلسه مجمع برگزار خواهد شد.

نائب رئیس اول کمیسیون اجتماعی  گفت: هر دو سناریو انتخاب اعضای شورای مرکزی فراکسیون نقاط قوت و ضعف‌هایی دارند که احتمالا در جلسه سه شنبه در این خصوص نظرات نمایندگان را هم جویا خواهیم شد. تعداد اعضا شورای مرکزی در سناریو اول قریب به ۵۴ نفر می‌شدند و در سناریو دوم به احتمال ۳۷ نفر به‌عنوان شورای مرکزی انتخاب خواهند شد.

اسماعیلی تصریح کرد: بعد از انتخاب شورای مرکزی اعضا این شورا، هفت نفر را با انتخابات به‌عنوان هیئت رئیسه فراکسیون (رئیس، نائب رئیس، دبیران، کارپرداز، سخنگو) انتخاب خواهند کرد.

او بیان کرد: این فراکسیون به‌عنوان بزرگترین فراکسیون سیاسی کشور نقش اساسی در موضوعات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی و انتخاباتی آینده کشور ایفا خواهد کرد و همچنین در هم افزایی توان مجلس یازدهم برای کمک به اجراء و عملی نمودن فرمایشات مقام معظم رهبری خواهد داشت.

نائب رئیس اول کمیسیون اجتماعی درباره اینکه رئیس فراکسیون چه کسی خواهد بود گفت: بستگی به ترکیب اعضا شورای مرکزی دارد ضمن اینکه کاندیدا‌های ریاست فراکسیون هم معلوم نیستند.