به گزارش افکارنیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، محمود احمدینژاد امروز در نشست استانداران سراسر کشور با بیان اینکه دولت در سال ۹۰ توانست دستاوردهای ارزشمندی در بخشهای گوناگون بدست آورد، اظهار داشت: بسیاری از اقداماتی که دولت در سال گذشته به انجام رساند از جمله ایجاد اشتغال، برگزاری انتخابات و به انجام رساندن پروژههای مختلف عمرانی در سراسر کشور کارهای بزرگی بود که در شرایط ویژه و استثنایی در تاریخ کشور به انجام رسیده است.

رییس‌جمهور سال گذشته را علی‌رغم تمامی فشارهای داخلی و خارجی، سالی بسیار پرکارهمراه با دستاوردهای ارزشمند برای دولت برشمرد و بر اهتمام ویژه استانداران سراسر کشور در راستای به ثمر رساندن برنامه‌های دولت در بخش‌های گوناگون از جمله ایجاد اشتغال برای جوانان، توسعه کشاورزی و صنعت، کنترل بازار و اتمام پروژه‌های مسکن مهر و طرح‌های مهر ماندگار تاکید کرد.
احمدی‌نژاد با تأکید بر اینکه یک حکومت و نظام با کار صادقانه، عاشقانه وعادلانه درجهت خدمت به مردم پابرجا خواهد ماند، تصریح کرد: دولت در سال جاری برنامه‌های گسترده‌ای را در راستای رشد و پیشرفت در بخش‌های مختلف کشور در دستور کار خود قرار داده وهمه استانداران و مسئولان اجرایی کشورباید با نشاط وپرتلاش درجهت تحقق برنامه‌های دولت گام بردارند چرا که در حقیقت همین خدمات برای مردم و کشور ماندگار خواهد بود.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه استانداران در سال جاری باید نسبت به اتمام تمامی پروژه‌های مسکن مهر در سراسر کشور اهتمام ویژه‌ای داشته باشند و نشاط در بخش مسکن بیش از گذشته ادامه داشته باشد، گفت: استانداران موظفند بر تمامی مراحل ساخت و آماده‌سازی پروژه‌های مسکن مهر و همچنین قیمت‌ها و روند پیشرفت کارها کنترل داشته باشند.

احمدی‌نژاد توجه ویژه به توسعه بخش های کشاورزی و صنعت و تلاش در راستای اجرای برنامه دولت درخصوص افزایش ۲ میلیون هکتار زمین به اراضی تحت کشت کشور را از دیگر وظایف استانداران و مسئولان اجرایی کشور در سال ۹۱ برشمرد و خاطر نشان کرد: ستاد توسعه کشاورزی در سراسر کشور به منظور ساماندهی بخش کشاورزی ایجاد شده و همه اختیارات درجهت گسترش و توسعه کشاورزی به استانداران تفویض شده که باید با اقدامات و تصمیم‌ گیری‌های مناسب نشاط عمومی در این بخش ایجاد شود.

رئیس‌جمهور افزود: توسعه کشاورزی علاوه بر افزایش تولید محصولات کشاورزی در جهت ایجاد اشتغال نیز بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

احمدی‌نژاد همچنین اظهار داشت: در بخش صنعت نیز باید با همفکری و هم‌افزایی میان مسوولان اجرایی شاهد رشد و پیشرفت مناسب در این بخش باشیم.

رئیس‌جمهور استانداران را به توجه جدی و ویژه نسبت به کنترل بازار بویژه درمورد مواد غذایی فرا خواند و گفت: استانداران باید با هماهنگی تمامی دستگاه‌های ذیربط و با فعال کردن بازرسی‌ها از افزایش بی‌رویه قیمت‌ کالاها و اجناس ضروری مردم جلوگیری کنند.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه دولت برنامه مهر ماندگار را به منظور اتمام نزدیک به ۸۰۰ طرح بزرگ کشور در دستور کار خود قرار داده است، اظهار داشت: خوشبختانه منابع مالی و امکانات کافی در کشور برای به ثمر رساندن این پروژه‌ها وجود دارد و تمام استانداران و مسئولان باید در جهت تحقق این برنامه تلاشی مضاعف داشته باشند و در حقیقت ما نیازمند عزم جدی برای اتمام بخش وسیعی از پروژه‌های مصوب دولت هستیم.

رئیس‌جمهور افزود: ما باید به گونه‌ای کار کنیم که هیچ تعهد سنگین و تعیین‌کننده‌ای از این دولت بر دوش دولت بعدی باقی نماند.

احمدی‌نژاد اجرای گام دوم هدفمندی یارانه‌ها و ایجاد اشتغال برای جوانان ایران عزیز را از دیگر برنامه‌هایی دانست که دولت در سال ۹۱ دنبال می‌کند و افزود: ‌ اداره کشور مستلزم تلاش و انجام فعالیت‌های شبانه‌روزی و خستگی‌ناپذیر است و یقیناً اگر برای خدا و جلب رضای الهی کار کنیم همیشه فرصت خدمتگزاری به مردم را خواهیم داشت.

وی همچنین یادآور شد: استانداران استان‌های مرزی کشور باید با مدیریت کامل بازارهای مرزی در این استان‌ها را فعال‌تر از گذشته کنند.

رئیس‌جمهور با تأکید براهمیت رأی و نظر مردم درانجام امور کشور اظهار داشت: دستیابی به آبادانی و پیشرفت در کشور تنها در سایه تلاش، امید و انجام کارها در جهت جلب رضای الهی تحقق یافتنی است و ما باید به گونه‌ای کار کنیم که در عمل نشان دهیم در جمهوری اسلامی ایران رأی و نظر مردم دارای اهمیت است.

احمدی‌نژاد موفقیت، عزت و آینده دنیا و آخرت را در کار و تلاش بی‌وقفه برای خدمت به مردم و جلب رضای الهی برشمرد و خاطرنشان کرد: حمایت دولت از بخش‌های مختلف و در راستای به انجام رساندن پروژه‌های بزرگ درکشور، حمایتی حداکثری خواهد بود.

رئیس‌جمهور با تأکید بر توجه ویژه استانداران به خدمتگزاری بیشتر به مردم تصریح کرد: امروز راه و نگاه دولت و گفتمانی که این دولت درکشور به راه انداخته دارای اهمیت و موضوعیت است وما اگر در این مسیرباشیم و فعالیت‌های خود را درجهت تقوای الهی و عمل صالح قرار دهیم عزتمند و ماندگار خواهیم بود.

احمدی نژاد با بیان اینکه اگر کسی به ظلم ظالمی تن داده و در برابر آن سکوت کند در ظلم آن ظالم شریک خواهد بود و باید در برابر ذات الهی استغفار کند، گفت: به فضل الهی ملت ایران و حزبالله بر همه دسیسههای دشمنان و فشارهای آنان غلبه خواهند کرد.