به گزارش افکارنیوز،

 «محمد البلداوی» نماینده ائتلاف «الفتح» در پارلمان عراق از وجود یک مانع در مسیر پیگیری پرونده ترور «ابومهدی المهندس» نائب‌رئیس سازمان الحشد الشعبی و سپهبد « قاسم سلیمانی » فرمانده نیروی قدس سپاه جمهوری اسلامی ایران و مجازات طرف آمریکایی برای  این جنایت مرتکب شده در داخل بغداد خبر داد.

اخبار سیاسی- وی با تاکید بر ضرورت بین‌المللی کردن این پرونده ترور تصریح کرد که عراق باید اولین کشوری باشد که بر سر این پرونده خواستار مجازات آمریکا شود زیرا این جنایت در بغداد صورت گرفته است.

این نماینده عراقی در گفت‌وگو با پایگاه خبری «المعلومه» تصریح کرد: نوعی عدم تمایل و امروز و فردا کردن در داخل دولت عراق درقبال مسأله ترور فرماندهان ابومهدی المهندس و قاسم سلیمانی از سوی آمریکا در بغداد وجود دارد.

البلداوی توضیح داد: اطلاعاتی در دست است که نشان می‌دهد، کسانی از مجازات عامل ترور المهندس و سلیمانی جلوگیری می‌کنند. این در حالی است که شورای عالی قضایی تاکنون چندین مکاتبه با نهادهای دولتی درباره این پرونده ترور انجام داده است اما هیچ پاسخی دریافت نکرده است.

این نماینده عراق ی گفت: عراق باید اولین طرفی باشد که حق خود را درباره این مسأله مطالبه کند و طرف آمریکایی را به دلیل ارتکاب جنایت علیه المهندس و سلیمانی بازخواست و از طریق سازمان ملل و دادگاه کیفربی بین‌المللی (لاهه۷ عاملات این جنایت را قصاص کند.

نظامیان تروریست آمریکایی سیزدهم دی ماه سال گذشته در اقدامی تروریستی سردار سپهبد حاج «قاسم سلیمانی» فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و شهید المهندس را به همراه چند نفر از رزمندگان مقاومت هنگام خروج از فرودگاه بغداد به شهادت رساندند. این اقدام آمریکا باعث شد پارلمان عراق دو روز بعد به طرح اخراج نیروهای بیگانه از جمله آمریکا از عراق رأی دهد.

تاکنون چندین بار ائتلاف الفتح در پارلمان عراق و برخی دیگر از احزاب و مقامات سیاسی این کشور از  نخست وزیر خواسته‌اند هر چه سریع‌تر شکایت رسمی از آمریکا به سازمان ملل درباره این پرونده را ارائه دهد.