به گزارش افکارنیوز،

سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی، نایب رئیس اول مجلس در جلسه علنی امروز مجلس و در نطق پیش از دستور خود اظهار کرد: امروز اول ذی‌الحجه سالروز ازدواج آسمانی امیرالمؤمنین علی (ع) و بانوی عالمین حضرت زهرا (س) است، ازدواجی آسمانی و ماندگار که بنیان هدایت بشریت را به دنبال داشت و این نشان می‌دهد که وصلت‌های مقدس باعث سعادت، کمال، رشد و تعالی جامعه می‌شود.

اخبار سیاسی- او افزود: در تلاقی دو بحر عظیم تولید لؤلؤ و مرجان اتفاق می‌افتد، متأسفانه سال‌ها است که در حوزه ازدواج دچار مشکلات عدیده‌ای هستیم و در دو دهه قبل در همین مجلس شورای اسلامی قانون تسهیل ازدواج جوانان به تصویب رسید با این رویکرد که وصلت مقدس جوانان را آسان کند.

قاضی زاده هاشمی بیان کرد:، اما این طرح در پستوی سازمان‌های مختلف خاک می‌خورد و علی رغم پیگیری مجالس گذشته و گزارش‌های نظارتی که در این حوزه تهیه شده متأسفانه آثار عملی در این حوزه پیدا نشده است، با تذکرات مکرر و مطالبات جدی رهبر معظم انقلاب در حوزه برطرف کردن موانع فرزندآوری نزدیک به یک دهه است که مجلس تلاش کرده در حوزه آسان کردن فرزندآوری و فرزندپروری قانونی را تصویب کند، اما این موضوع نیز به دلیل آن که شاید مجلس کمی در عزم خود جدی نبوده و دولت‌ها در تأمین بار مالی مشارکت نداشتند به جایی نرسید.

نایب رئیس اول مجلس ادامه داد: ما امروز ۱۲ میلیون جوان در سن ازدواج داریم که باز متأسفانه نزدک به یک و نیم میلیون نفر آن‌ها در آستانه تجرد قطعی هستند، بنده به نوبه خود امیدوار بوده و تلاش می‌کنم و البته مطمئنم که جمع همکاران انشاء‌الله به دلیل صحبت‌های اخیر حضرت آقا که به این موضوع تأکید داشته‌اند حتماً مجلس یازدهم باید برای این مسئله جدی و ملی فکری کند.

او گفت: خبر دارم که جمعی از همکاران اقدامی را شروع کرده‌اند و امیدوارم که با همکاری و هم‌گامی همه دوستان بتوانیم کاری مؤثر را در جهت رفع موانع ازدواج و آسان سازی تشکیل خانواده و پایدارسازی آن و همچنین کاهش طلاق و کمک به فرزندآوری گامی برداریم باید بستری به وجود بیاید که جوانان ما علاقه پیدا کنند تا خانواده تشکیل دهند.

قاضی زاده هاشمی تصریح کرد: تمایل به فرزندآوری طبق تحقیقات صورت گرفته نزدیک به ۳ فرزند است و وظیفه دولت و مجلس است که این مسیر را برای مردم آسان کنند تا جامعه به خواست قلبی خود برسد.