به گزارش افکارنیوز،

حجت‌الاسلام‌والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای بعدازظهر امروز در آئین معارفه رئیس‌کل جدید دادگستری استان سمنان که با حضور نماینده ولی فقیه در استان سمنان، استاندار سمنان و جمعی دیگر از مسئولان در سالن اجتماعات دادگستری استان سمنان برگزار شد با اشاره به فشارهای اقتصادی تحمیل‌شده از سوی دشمنان بر کشور و قرار گرفتن مردم در وضعیت بد معیشتی اظهار داشت: ایجاد روحیه یأس و ناامیدی بین مردم و مسئولان نظام از مهم‌ترین اهداف دشمنان از تحمیل فشارهای اقتصادی است.

اخبار سیاسی-  وی با تأکید بر لزوم ایستادگی و مقاومت برابر تهدیدات دشمنان این مهم را بهترین و اثرگذارترین راهکار برای مقابله با توطئه‌های دشمنان دانست و گفت: برای رفع مشکلات مردم در حوزه معیشت و اقتصاد هرگز نباید تسلیم شد.

معاون اول قوه قضائیه با یادآوری اینکه ملت ایران در طول 40 سالی که از عمر انقلاب می‌گذرد با وحدت و انسجامی بی‌نظیر و همراهی و همدلی و مقاومت توانسته‌اند توطئه‌های دشمنان را شکست دهند تأکید کرد: این رویه باید همچنان ادامه یابد تا از تنگناها و فشارهای اقتصادی کنونی به‌نحو مطلوب عبور کنیم.

‌محسنی اژه‌ای پیروی از ولی فقیه را از دیگر راهکارهای مهم غلبه بر توطئه‌های دشمنان عنوان کرد و گفت: رمز موفقیت در پشتیبانی از انقلاب و نظام و اطاعت محض از منویات رهبر معظم انقلاب است.

وی عمل انقلابی را مهم‌ترین توصیه و تأکید رهبری عنوان کرد و گفت: بر اساس منویات رهبری همه باید امروز انقلابی باشند و عمرشان انقلابی باشد.

معاون اول قوه قضائیه با تأکید بر اینکه قوه قضائیه باید انقلابی باشد و انقلابی عمل کند گفت: روحیه انقلابی باید بین مردم نهادینه شود تا نیرنگ دشمنان برای ضربه زدن به انقلاب و نظام ناکام شود.

‌محسنی اژه‌ای یکی از وظایف قوه قضائیه را حل مشکلات مردم برشمرد و بر لزوم همکاری و کمک دولت و مجلس در این مسیر تأکید کرد.

وی با تصریح به اینکه دولت و مجلس باید از ظرفیت قوه قضائیه در حل مشکلات مردم استفاده کنند اضافه کرد: جلب رضایت مردم و تسریع در حل و گره‌گشایی از مشکلات مردم باید در دستور کار نخست قوه قضائیه قرار گیرد تا مردم به حقوق حقه خود در موضوعات مختلف دست یابند.

معاون اول قوه قضائیه ادامه داد: برای حل مشکلات مردم باید از تمام ظرفیت‌ها، امکانات و نیروهای جوان و انقلابی و تجربیات مدیران اسبق استفاده شود.

‌محسنی اژه‌ای با اعلام در دستور کار قرار گرفتن و ارائه سند بالادستی تحول در قوه قضائیه گفت: در این سند تحولی قوه قضائیه اهداف و راهبردهای به‌طور دقیق مشخص شده است.

وی به اصلاح برخی مقررات و دستورالعمل‌ها و ساختارها بر اساس سند بالادستی تحول در قوه قضائیه اشاره کرد و اظهار داشت: اصلاح مقررات قوه قضائیه انجام و پس از تصویب ابلاغ‌ شده است.

لزوم برخورد با مجرمان و متخلفان در حوزه تولید

معاون اول قوه قضائیه در بخش دیگری از سخنان خود راجع به موضوع شعار سال و راهکارهای تحقق آن گفت: در راستای رونق و جهش تولید می‌بایست از تمام ظرفیت‌ها استفاده شود تا مشکلات و موانع موجود در این مسیر حل‌وفصل شوند.

‌محسنی اژه‌ای تأکید کرد: باید موانع موجود بر سر راه تولید با همکاری و از طریق استانداران و رؤسای دادگستری‌ها [به مرکز] انتقال یابد تا موانع به‌سرعت رفع شوند و لازم است با مجرمان و متخلفان در حوزه تولید و رونق آن با قاطعیت از سوی مسئولان قضایی برخورد شود تا از تعطیلی کارگاه‌ها و بیکاری کارگران جلوگیری شود.

معاون اول قوه قضائیه از هماهنگی‌‌ با بانک مرکزی ‌برای برگرداندن ارزهای‌ صادراتی ‌به کشور خبر داد و گفت: کسانی که ارز دولتی گرفته‌اند ‌‌باید ارز را به چرخه اقتصادی بر‌گرداندند.

وی بر لزوم احصای مشکلات استان‌ها و ارائه راهکارهای لازم برای گره‌گشایی از این مشکلات تأکید کرد.