به گزارش افکارنیوز،

عضو ائتلاف الفتح در پارلمان عراق، دولت جدید عراق را به اجرای مصوبه اخراج نظامیان خارجی از این کشور ملزم خواند و گفت که گروه‌های سیاسی منتظر هستند تا ببینند مصطفی الکاظمی در واشنگتن در این باره چه بحث و گفت‌وگویی خواهد داشت.

اخبار بین الملل- «مختار الموسوی» در نخستین واکنش سیاسیون عراق به اعلام ائتلاف بین المللی درباره کاهش تدریجی شمار نیروهایش در عراق گفت: «عقب نشینی جزئی نیروهای آمریکایی یا ائتلاف بین المللی از عراق قابل قبول نیست وقتی که نیروهای مسلح عراق در اوج آمادگی برای دفاع از کشور در برابر هر خطری هستند».

جانشین فرمانده نیروهای ائتلاف آمریکایی موسوم به ضد داعش روز پنجشنبه با اشاره به کاهش تدریجی شمار نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه، از تحویل پایگاه نظامی «بسمایه» به بغداد در شنبه آینده خبر داد.

عضو پارلمان عراق در گفت‌وگو با پایگاه خبری بغداد الیوم  همچنین با تاکید بر اینکه دولت آمریکا درصدد تعلل و وقت‌کشی برای خاتمه دادن به پرونده حضور نیروهایش در خاک عراق است، گفت: «گروه‌های سیاسی منتظر هستند تا ببینند مصطفی الکاظمی نخست وزیر در سفر به واشنگتن چه بحثی در این خصوص خواهد داشت و در صورتی که یک جدول زمانی برای خروج این نیروها وضع نشود موضع دیگری خواهیم داشت».