به گزارش افکارنیوز،

آمریکا در شبانه‌روز گذشته برای چهارمین روز متوالی بیش از ۱۰۰۰ مرگ بر اثر ابتلا به « کووید-۱۹ » را به ثبت رساند. دست‌کم هزار و ۱۹ نفر در سراسر آمریکا بر اثر ابتلا به کرونا تا پایان روز جمعه جان خود را از دست دادند.

اخبار بین الملل- به گزارش خبرگزاری «رویترز»، روزهای پنج‌شنبه، چهارشنبه و سه‌شنبه به ترتیب هزار و ۱۴۰ نفر، هزار و ۱۳۵ نفر و هزار و ۱۴۱ نفر در آمریکا بر اثر  کرونا  جان باخته بودند.

همچنین در شبانه‌روز گذشته دست‌کم ۶۸ هزار و ۸۰۰ نفر به تعداد مبتلایان افزوده شد و شمار کل ابتلا در این کشور به بیش از ۴ میلیون نفر رسید.

طبق آمار وبگاه worldometers که معمولاً تعداد بیشتری را در مقایسه با دانشگاه «جانز هاپکینز» نشان می‌دهد، تاکنون ۴ میلیون ۲۴۸ هزار و ۳۲۷ نفر در آمریکا به این بیماری مبتلا شده و ۱۴۸ هزار و ۴۹۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

آمار جهانی ابتلا هم بر اساس داده‌های این وبگاه، حدود ۱۶ میلیون نفر و تعداد مرگ‌ومیر به ۶۵۰ هزار نفر نزدیک می‌شود. آمریکا همچنان به لحاظ ابتلا و فوتی در صدر جدول کشورهای درگیر است. خیزش ابتلا در آریزونا، کالیفرنیا، فلوریدا و تگزاس یکی از دلایل این افزایش کلی اعلام شده است.

با این حال دکتر «دبورا برکس» مشاور کاخ سفید در خصوص همه‌گیری، در مصاحبه با شبکه «ان‌بی‌سی نیوز» گفت که علائمی را مشاهده کرده که نشان می‌دهد ایالت‌های جنوبی و غربی که به شدت با این بیماری درگیر بوده‌اند، بدترین شرایط را پشت سر گذاشته‌اند.

صحبت‌های او در حالی منتشر شده که مقامات بهداشت و آموزش فدرال درباره لزوم بازگشت دانش‌آموزان به مدرسه تاکید کرده‌اند. جامعه آمریکا و سران آن در این خصوص که آیا دانش‌آموزان باید در فصل پاییز به مدرسه‌ها بازگردند یا خیر دچار دو دستگی شدید شده است.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا هم خواستار بازگشایی اجتماعی و اقتصادی جامعه آمریکاست. تعطیلی مشاغل و دستورات درباره ماندن در خانه که از سوی مقامات محلی و فرمانداران ایالت‌ها اعمال شده، به اقتصاد این کشور ضربه شدیدی وارد کرده و بر اثر آن میلیون‌ها آمریکایی بیکار شده‌اند.