به گزارش افکارنیوز،

 به دنبال گمانه زنی‌ها نسبت به حملات تلافی جویانه رزمندگان حزب الله لبنان به مواضع رژیم صهیونیستی، وزیر جنگ این رژیم   سوریه و لبنان را تهدید کرد.

اخبار بین الملل- به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل» «بنی گانتز» وزیر جنگ  اسرائیل  به دنبال برگزاری نشستی ویژه با مقامات رده بلای ارتش  از جمله آویو کوچاوی»  رئیس ستاد مشترک و همچنین «تامیر هیمن» فرمانده رکن اطلاعات ارتش  گفت که لبنان و سوریه مسئولیت مستقیم هرگونه اقدام از قلمروهای خود علیه اسرائیل را بر عهده خواهند داشت.

گانتز به ارتش رژیم اسرائیل دستور داده  برای مقابله محتمل با نیروهای حزب الله لبنان آمادگی خود را حفظ کنند.

این در حالی است که خبرنگار روزنامه «جروزالم پست» شنبه شب  در توییتی  نوشت که آویو کوچاوی، رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم اسرائیل جمعه  را در مقر فرماندهی خود در تل‌آویو سپری کرد و امروز شنبه عازم مرزهای شمالی و  لشگر 91 ارتش این رژیم شد.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی در روزهای گذشته از قول ارتش رژیم صهیونیستی نوشتند که حزب الله لبنان خود را برای «انتقام» از این رژیم آماده کرده است. شبکه تلویزیونی ۱۳ رژیم صهیونیستی گزارش داد: «ارزیابی در ارتش این است که حزب الله برای عملیات انتقامی در مرز با لبنان علیه نظامیان خود آماده می‌شود.»

سایر رسانه‌های رژیم صهیونیستی نیز گزارش دادند که فرماندهی ارتش تصمیم گرفته با این عملیات مقابله کند. به دنبال شهادت یکی از رزمنده‌های حزب الله لبنان و رسانه‌ای شدن شهادت این رزمنده، ارتش رژیم صهیونیستی برخی از تمرین‌های نظامی خود را لغو کرده و تدابیر امنیتی و پیشگیرانه را در مرز لبنان افزایش داده است.