به گزارش افکارنیوز،

«مایا ویلی» تحلیلگر مسائل حقوقی در آمریکا اعلام کرد دونالد ترامپ ، رئیس‌جمهور این کشور تلاش خواهد کرد با تقلب در انتخابات پیش‌رو برنده شود.

اخبار بین المللوی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی ام اس ان بی سی نیوز گفت: موضوعی که درباره دونالد ترامپ کاملا آشکار است این است که وی تلاش خواهد کرد از طریق تقلب در انتخابات پیش‌رو برنده شود. ما همگی از قبل این موضوع را می‌دانیم. ما روند استیضاح ترامپ را داشتیم که در آن حتی شماری از نمایندگان جمهوریخواه کنگره هم تایید کردند که ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا با تلاش برای متقاعد کردن دولت‌های خارجی به انجام تحقیقات درباره رقیب و مخالف وی یعنی جو بایدن و پسرش مرتکب اشتباه شده است. همچنین موضوع پرداخت پول از سوی ترامپ به فردی به نام استورمی دانیلز مطرح شد. همچنین می‌دانیم که وی تلاش کرده است از افشای ابعاد پرونده استورمی دانیلز (که ترامپ را به رسوایی اخلاقی متهم کرده بود) جلوگیری کند.

«مایا ویلی» تاکید کرد: ما همچنین بر اساس تحقیقات رابرت مولر، بازرس ویژه تحقیقات اداره فدرال آمریکا می‌دانیم که وی بسیار علاقمند بوده است که سایت ویکی لیکس اطلاعات و ایمیل‌های افشاگرانه بیشتری درباره هیلاری کلینتون منتشر کند. این موضوع در جلسات دادگاه هم توسط شاهدان تایید شد. ما همچنین می‌دانیم که وی درباره موضوع تقلب انتخاباتی دروغ گفته است. موضوع مخالفت ترامپ با رای گیری از طریق پست و احتمال تقلب در این شیوه رای گیری هم موضوع جدیدی است. فراموش نکنیم که وی بعد از شروع ریاست جمهوری اش از تداوم فعالیت کمیسیونی که برای بررسی موضوع تقلب در انتخابات تشکیل داده بود، جلوگیری کرد. همه این مسائل به نفع دونالد ترامپ است، زیرا بر اساس قانون اساسی آمریکا انتخاب نشده است.

این تحلیلگر مسائل حقوقی در پایان گفت: به یاد داشته باشیم که دونالد ترامپ در انتخابات گذشته نه به علت کسب آرای عمومی مردم آمریکا بلکه به علت کسب اکثریت آرای کالج‌های انتخاباتی برنده شد. وی در کالج‌های انتخاباتی هم تنها با ۷۳ هزار رای بیشتر توانست برنده شود؛ بنابراین آن چه که وی اکنون بتواند برای تضعیف شمارش آرا انجام بدهد قطعا به نفع وی و دروغ‌هایش خواهد بود، ولی به ضرر دموکراسی ما خواهد بود.