به گزارش افکارنیوز،

ساعتی بعد از بیانیه وزارت خارجه چین مبنی بر تعطیل شدن کنسولگری آمریکا در شهر «چنگدو» و کنترل آن توسط مسئولان چینی، وزارت خارجه آمریکا بسته شدن این کنسولگری را تایید کرد و به این اقدام واکنش نشان داد.

اخبار بین الملل- به نوشته خبرگزاری تاس، وزارت خارجه آمریکا تعطیل شدن کنسولگری این کشور در چنگدو چین را تایید کرد.

آنطور که خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس خبر داد، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده که کنسولگری این کشور در چنگدو چین در ساعت 10 صبح به وقت محلی بسته شده است.

این وزارتخانه تاسف خود را از اقدام چین در تعطیل کردن کنسولگری واشنگتن در چنگدو اعلام کرد و البته خبر داد که دیگر دفاتر دیپلماتیک آمریکا در چین باز هستند و به کار ادامه خواهند داد.

رسانه‌ها و شبکه‌های تلویزیونی چین ساعتی قبل از تعطیل شدن کنسولگری آمریکا در چنگدو و پایین کشیدن پرچم آمریکا از ساختمان این کنسولگری خبر دادند.

اقدام چین در تعطیل کردن کنسولگری آمریکا در واکنش به دستور اخیر واشنگتن به پکن برای تعطیل کردن کنسولگری خود در شهر هیوستون آمریکا انجام شد.

چنگدو مرکز استان سیچوآن و در جنوب غرب چین و یکی از مهم‌ترین مراکز اقتصادی و ارتباطی چین است. این شهر را به عنوان مرکز و بنیانگذار صنایع الکترونیک و فناوری اطلاعات ملی چین می‌شناسند و شرکت‌های سرشناس و چندملیتی متعددی از جمله مایکروسافت در این شهر مشغول فعالیت هستند.