به گزارش افکارنیوز،

«برایان هوک» فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران، امروز (دوشنبه)، در کنفرانسی مطبوعاتی در کویت به اتهام‌پراکنی علیه جمهوری اسلامی ایران پرداخت.

اخبار سیاسی- به گزارش پایگاه شبکه سعودی «الحدث»، فرستاده ویژه آمریکا در این کنفرانس ادعا کرد: «می‌خواهیم پایان جنگ در یمن  را ببینیم؛ اما ایران این را نمی‌خواهد».

این ادعا در حالی مطرح می‌شود که سخنگوی نیروهای مسلح یمن به تازگی از کشف تسلیحات آمریکایی در جبهه‌های مختلف یمن خبر داده بود.

فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران که پارلمان عراق مصوبه اخراج نیروهای این کشور از خاک خود را تصویب کرده است، در ادامه ادعا کرد:‌ «تمایل داریم با عراق روابطی خوب داشته باشیم؛ اما ایران می‌خواهد بر این کشور مسلط شود. ایران به دنبال بی‌ثبات کردن و تضعیف حاکمیت عراق، سوریه، لبنان و یمن است».

هوک همچنین مدعی شد: «ایران فتیله جنگ‌‌های منطقه را روشن می‌کند. ایران می‌خواهد عراق را تحت کنترل خود در آورد که این مسئله قابل قبول نیست».

فرستاده ویژه آمریکا با تکرار اظهارات همیشگی خود همچنین گفت: «اعمال فشار را ادامه می‌دهیم تا تحریم تسلیحاتی ایران تمدید شود».

برایان هوک پس از دیدار با «محمد عبدالرحمن آل ثانی» وزیر خارجه قطر نیز در گفت‌و‌گو با جمعی از خبرنگاران در دوحه مدعی شده بود که آمریکا به منظور حفاظت از صلح در منطقه  برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران تلاش می‌کند.

هوک در پایان اظهاراتش گفت: «دولت آمریکا سخت کوشیده تا اعتماد را به کشورهای حاشیه خلیج [فارس] بازگرداند».