به گزارش افکارنیوز،

آژانس خبری اینترفاکس خبر داد که دومای روسیه با اشاره به نقض تمامیت مرزی روسیه توسط آمریکا طی چند روز گذشته اعلام کرده است به این اقدامات پاسخ می‌دهد.

اخبار بین الملل- یک فروند جنگنده روسی سوخو-۲۷ دیروز دوشنبه موفق شد هواپیمای جاسوسی آمریکا بر فراز آب‌های دریای سیاه را رهگیری کند و فراری دهد.

وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «در تاریخ دوشنبه ۲۷ ژوئیه نیرو‌های پدافند هوایی روسیه یک فروند جنگنده سوخو-۲۷ را به پرواز درآوردند تا هواپیمای جاسوسی آمریکا بر فراز دریای سیاه را رهگیری کند. جنگنده سوخو-۲۷ تمامی منطقه نظامی جنوبی دریای سیاه را برای رهگیری هواپیمای شناسایی آمریکا پرواز کرد و در نهایت موفق شد آن را فراری دهد.»

در این بیانیه آمده است: هواپیمای آمریکایی یک فروند هواپیمای شناسایی پوزیدون بود و جنگنده روسی پس از اطمینان از خروج هواپیمای شناسایی آمریکایی از نزدیکی مرز‌های آبی روسیه، به پایگاه خود بازگشت.

وزارت دفاع روسیه روز جمعه ۲۳ ژوئیه نیز با انتشار ویدئویی از رهگیری یک فروند هواپیمای شناسایی آمریکا بر فراز دریای سیاه خبر داده بود.

این در حالی است که وزارت دفاع روسیه روز چهارشنبه گذشته نیز اعلام کرد که جنگنده‌های متعلق به آمریکا و آلمان حریم هوایی این کشور را نقض کردند و جنگنده‌های روسیه اقدام به رهگیری آن‌ها کرده‌اند.