به گزارش افکارنیوز،

 دکتر آنتونی فائوچی، مدیر مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا درباره اقدام ترامپ در ارسال مجدد توئیت‌های کاربران توئیتر که درآن‌ها می‌نویسند «شما نیازی به ماسک ندارید» گفت: "من هرگز از توئیت و ریتوئیت (باز ارسال) در توئیتر سر در نیاوردم و خودم را نیز به آن مشغول نکردم، ولی باید بگویم در شرایطی که همه کارشناسان جهان از مردم می‌خواهند که ماسک بزنند، چنین کار‌هایی (توئیت‌های ترامپ) اصلا خوب نیست. "

اخبار بین الملل- دکتر فائوچی در پاسخ به این سوال که «بنابراین آیا شما از رئیس جمهور خواهید خواست دیگر این کار را نکند» گفت: "عقیده و احساس مرا درباره استفاده از ماسک، همه از جمله کسانی که در کاخ سفید هستند، درک می‌کنند و می‌فهمند. "

مدیر مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا همچنین درباره اظهارات روز گذشته ترامپ مبنی بر اینکه داروی هیدروکسی کلروکین در درمان مبتلایان به کووید-۱۹ موثر است، گفت: "من بار دیگر می‌گویم که برای من سازنده و مفید نیست که با بله یا خیر در این مورد قضاوت کنم، ولی همچون گذشته می‌گویم که اکثر اطلاعات و داده‌های ما نشان می‌دهند که هیدروکسی کلروکین در درمان ابتلا به کووید-۱۹ موثر نیست. "

جدیدترین آمار و ارقام اعلامی از سوی دانشگاه جانز هاپکینز حاکی است فقط طی روز سه شنبه، ۶۱ هزار و ۷۰۰ مورد از ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف آمریکا ثبت شد. تاکنون ۴ میلیون و ۴۶۱ هزار تن در آمریکا به کرونا مبتلا شده اند. از این میان، ۱۵۲ هزار تن جان خود را از دست داده اند.

با این حال، بر خلاف دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا که ادعا می‌کند علت بالا بودن آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در این کشور شمار بالای آزمایش‌های تشخیصی کروناست، بسیاری از کارشناسان می‌گویند سرعت موارد جدید ابتلا به کووید-۱۹ در آمریکا بسیار بیشتر از تعداد آزمایش‌هایی است که برای تشخیص بیماران این ویروس انجام می‌شوند.