به گزارش افکارنیوز،

مجلس نمایندگان آمریکا امروز طرحی را مصوب کردند که در آن خواستار الزام دولت ایالات متحده آمریکا به انجام اقداماتی علیه سازمان الحشد الشعبی عراق شدند.

اخبار بین الملل- جو ویلسون، نماینده جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا که در حقیقت وظیفه تهیه این ۲ طرح را داشته است، هدف این طرح‌های مصوب شده را ممانعت از اختصاص بودجه مالیات‌دهندگان آمریکا به گروه های نظامی تحت حمایت ایران دانست.

دو طرح فوق، در قالب دو متمم به لایحه بودجه وزارت دفاع آمریکا اضافه شده‌اند که تصویب آن‌ها به عنوان بخشی از این لایحه به معنی تبدیل شدن آن به قانون نیست و از سوی دیگر برای تبدیل این طرح‌ها به قانون، مفاد آن‌ها باید در متن مشترکی از لایحه بودجه وزارت دفاع آمریکا که هر دو شاخه قانونگذاری کنگره (مجلس سنا و مجلس نمایندگان) بر سر آن به توافق می‌رسند گنجانده شود.

نماینده جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا طی بیانیه‌ای با اشاره به اینکه گروه‌هایی که نیرو‌های بسیج مردمی را تشکیل می‌دهند، مجری طرح‌های ایران در عراق هستند، افزود: این گروه‌ها در حمله به سفارت آمریکا در بغداد دست داشتند که باید به عنوان سازمان تروریستی تحریم شوند.