به گزارش افکارنیوز،

در بحبوحه بحران همه‌گیری ویروس کرونا در ایالات متحده، آمریکا با بحران اخراج افراد از محل کار خود روبرو است که این موضوع می‌تواند سبب بی‌خانمانی ۲۳ میلیون نفر از جمعیت آن شود.

اخبار بین الملل- قرار است که مزایای بیکاری میلیون‌ها آمریکایی از ۱۲ میلیون اجاره‌نشین حمایت می‌کند در ۳۱ ژوئیه منقضی شود که سبب ایجاد بحران­ در رابطه با بیکاری افراد می‌شود. در نتیجه از هر ۵ آمریکایی یک نفر که خانه‌ای را اجاره کرده است، احتمالا­ در ۳۰ سپتامبر خانه خود را از دست خواهد داد.

بر اساس طرح حمایت از فرصت‌های شغلی افراد در برابر بیماری کرونا در ایالت‌هایی، چون تگزاس هم شمار بی‌خانمان‌ها افزایش پیدا خواهد کرد، حتی ممکن است که صاحب خانه‌ها هم به فکر مزایای بیکاری باشند.

برخی پیش بینی می‌کنند که مستاجران در آمریکا بیش از ۲۱.۵ میلیارد دلار بدهکار شوند. شیوع کرونا رو به گسترش است و درخواست افراد برای بیمه بیکاری رو به افزایش است. برخی خواهان بخشودگی اجاره خانه خود به خاطر بحران کرونا شده اند.

حتی پیش از همه‌گیری ویروس کرونا در آمریکا اجاره خانه در ایالات متحده یک مشکل بزرگ بود. از هر ۴ مستاجر در سال ۲۰۱۸ یکی بیش از نیمی از درآمد خود را صرف اجاره خانه می‌کند. این در حالیست که وضعیت اقتصاد و بیکاری در بدترین وضعیت خود در دهه‌های اخیر بوده است.

شمار مستاجرانی که ۳۰ درصد از درآمد خود را صرف پرداخت اجاره بهاء می‌کردند از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ کاهش پیدا کرده است و آن‌ها مقادیر بیشتری را باید پرداخت کنند. این موضوع موجب افزایش تعداد مستاجران شده است.

باید به این موضوع اشاره کرد که کرونا افراد رنگین‌پوست را در آمریکا بیش از سفیدپوستان تحت تاثیر خود قرار داده است.

بر اساس نظرسنجی پایگاه پیو شمار مستاجران رنگین‌پوست در مقایسه با سفیدپوستان ۲ برابر است. براساس آمار موجود بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ مستاجران رنگین‌پوست زیادی کار و مسکن خود را از دست داده اند. این ۲ برابر تعداد مستاجران سفیدپوست است.