کیهان نوشت: جوانفكر در مصاحبه با شرق، ضمن ترويج خط حلقه انحرافي در زمينه ايجاد تقابل درون نظام گفته است: آيا آقاي احمدي نژاد بايد برود در مجمع تشخيص مصلحت نظام در كنار فردي بنشيند كه چشم ديدن او را در قامت رئيس جمهور ندارد و از همه ابزارهاي در اختيارش براي تخريب شخصيت وي چه در قبل از انتخابات ۸۴ و چه در سال هاي پس از آن استفاده كرده است؟... كسي را به جاي او در شهرداري تهران قرار داده اند، كه رقيب ناكام او درانتخابات بوده است و همچنان از موضع مدعي و رقيب با او تعامل مي كند.

در راس قوه مقننه با کسی باید تعامل کند که با وجود برخورداری از حمایت اصولگرایان، در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۴، آرای ناچیز آورده است و البته قرار داشتن دو برادر در راس دو قوه مقننه و قضاییه نیز تجربه سخت و سنگینی برای او بوده است…

این اظهارات مغرضانه و آنارشیستی در حالی است که رئیس جمهور برخلاف میل حلقه انحرافی، روز گذشته در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام حضور داشت. همچنین اظهارات از موضع بالا و غیرمنطقی مدیر ایرنا در تناقض با انتخاب مردم است، چرا که اگر انتخاب مردم محترم است - که قطعا چنین است - همان مردمی که رئیس جمهور را برگزیده اند، به نمایندگان مجلس و شورای شهر تهران نیز رأی داده اند که برآیند رأی آنها انتخاب رئیس مجلس و شهردار تهران بوده است(فارغ از نقد و انتقادی که به عملکرد هر یک از مسئولان می توان داشت).

طبق اظهارات اختراعی آقای جوانفکر که هیچ پایه و مبنایی ندارد، منطقا باید قانون اساسی را تعطیل و تفکیک قوا و نهادها را تعطیل کرد و رقبای هر کس را که رئیس جمهور می شود، به جرم رقابت با نامزد برنده کاملا از کار بیکار و بازنشسته کرد!

جوانفکر در مصاحبه با روزنامه شرق نکته جالبی نیز درباره نقش مشایی گفته است: الان با حضور مشایی در کابینه، دیدگاه فنی دولت تا حدود زیادی متزلزل شده و مدیران با بحثهای عرفانی روی کار آمده اند که باعثمشکل برای دولت شده اند…

تمایل مکرر جوانفکر برای مصاحبه با روزنامه شرق در حالی است که احمدی نژاد پیش از این گفته بود روزنامه های کیهان و شرق را نمی خواند. با این حال معلوم نیست چرا مدیر ایرنا با روزنامه های زنجیره ای از این دست - برای چندمین بار - احساس صمیمیت می کند و بحثهای انحرافی و اختلاف افکنانه را پیش می کشد.
وی اسفندماه گذشته در حالی که به یک سال صبر و محرومیت از ۳ سال فعالیت مطبوعاتی به خاطر جرایم ارتکابی ضدامنیتی محکوم شده بود، اقدام به برگزاری مصاحبه مطبوعاتی کرد و کوشید در پوشش حمایت از رئیس جمهور، از مسئولیت تخلفات خود شانه خالی کند. جوانفکر در آن مصاحبه مدعی شده بود هیئت تشکیل شده برای نظارت بر اجرای قانون اساسی، حتی می تواند بر عملکرد شورای نگهبان نظارت کند؛ این در حالی است که طبق قانون اساسی این شورا، شورای نگهبان قانون اساسی و تنها نهاد معتبر برای تفسیر این قانون عالی است.

روزنامه تحت مدیریت جوانفکر پیش از این هم با انتشار ویژه نامه تلاش کرده بود برخی از متهمان پرونده فساد بزرگ بانکی را به حاشیه ببرد و به زعم باطل خود آنها را به حاشیه امن ببرد.
وی قبلا گفته است: محکومیت من به نفع مصالح نظام نیست(!)
اين نكته نيز شايان ذكر است كه حلقه انحرافي در حالي كه به ايجاد چالش و تقابل در درون نظام دامن مي زند، برخي پيوندها را با جريان فتنه و بازيگران عمده آن برقرار كرده است.