به گزارش افکارنیوز،  طرح ارائه سهام عدالت به جاماندگان در کمیسیون اقتصادی مجلس نهایی می شود و طی هفته جاری جزئیات بیشتر از نحوه تخصیص آن اطلاع رسانی می شود. این طرح در صورت تایید نهایی شدن به دولت ابلاغ شد و ظرف دو هفته آینده اجرایی می شود.

آخرین وضعیت طرح ارائه سهام عدالت به جاماندگان

اخبار سیاسی- مهدی طغیانی درخصوص آخرین وضعیت طرح ارائه سهام عدالت به جاماندگان گفت: طبق برآورد اولیه مجلس، سهامی که دولت در قالب ETF واگذار می‌کند همان برگشتی سهام عدالت در سال 95 بوده و می‌تواند این صندوق ها را برای جبران کسری بودجه عرضه کند. به هر ترتیب ابتدا باید وضعیت سهام عدالت جاماندگان تعیین تکلیف شود.


بیشتر بخوانید: 

آغاز فروش ۳۰ درصد دوم سهام عدالت /ارزش سهام عدالت


 

وی افزود: بر خلاف مخالفت دولت، مجلس در حد توان این مطالبه را تا انتها پیگیری خواهد کرد. بررسی ها نشان می‌دهد تاکنون 20 هزار میلیارد تومان سهام به دولت برگشته و ارزش برخی حدودا 40 برابر شد‌ه و بطور میانگین پرتفوی سهام عدالت 30 برابر شده است. بر این اساس حدود 500 هزار میلیارد تومان ارزش سهام برگشتی است که می تواند منابع مناسبی برای ارائه به جاماندگان باشد.

 

خبر خوش سهام عدالتی مجلس برای جاماندگان سهام عدالت

سهام عدالت جدید چه زمانی داده می شود؟ 

 

طغیانی گفت: 60 درصد دهک دهم درآمدی این سهام را دریافت کرده‌اند که نباید جز مشمولان باشند. هفته آینده جمع بندی کمیسیون اقتصادی در این خصوص نهایی می‌شود و پس از آن مراحل دیگر تصویب طرح در صحن علنی پیگیری خواهد شد. در صورت تصویب قانون احتمالا طی 2 هفته آینده، دولت مکلف به ارائه سهام به جاماندگان خواهد شد.