به گزارش افکارنیوز،

 امیر دریادار حبیب الله سیاری رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده آجا در حاشیه آئین رونمایی از سامانه‌های متحرک درمانی و انتقال بیمار و کارگاه تولید الکل و مواد ضدعفونی کننده و سالن مدیریت بحران اداره بهداشت، امداد درمان و آموزش پزشکی ارتش در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی آجا تأمین کننده کادر بهداشت و درمان ارتش در سراسر کشور است؛ لذا از اهمیت ویژه ای در حوزه سلامت کارکنان و نیروی انسانی که رکن اساسی هستند برخوردار است.

اخبار سیاسی- وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی آجا جایگاه بالایی در سامانه بهداشت و درمانی ارتش دارد و باید همه عزیزان که در این مجموعه کار می‌کنند از سطح بالای دانش برخوردار باشند، چراکه در بحران‌ها این افراد پاسخگو هستند.

معاون هماهنگ کننده ارتش با اشاره به خدمات بخش بهداشت و درمان ارتش در دفاع مقدس گفت: در دوران دفاع مقدس همین عزیزان در کناره مقدم چادر زدند و یا در زیر زمین بیمارستان صحرایی احداث کردند تا مجروحان را فوراً عمل کنند و خدمات ارائه دهند.

امیر سیاری خاطر نشان کرد: امروز در حوزه حوادث بحرانی چون سیل و زلزله همین کادر درمانی به سرعت به میدان می‌آید بنابراین باید در این رابطه به دانشگاه علوم پزشکی آجا کمک و در راستای ارتقای توانمندی کمک کنیم.

وی افزود: این سامانه متحرک درمانی که امروز رونمایی شد، ضمن استفاده می‌تواند در حوزه آموزش نیز مورد استفاده دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی قرار گیرد. سامانه بهداشت و درمان ارتش در حوزه ایجاد زیرساخت‌ها، تأمین تجهیزات، تأمین نیروی انسانی و افزودن بخش‌های جدید تلاش دارد تا این مجموعه را ارتقا دهد.

معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: در حوزه کمک به سامانه بهداشت و درمان کشور ما از روز نخست در کنار وزارت بهداشت و درمان و ستاد ملی مبارزه با کرونا بوده است.

وی در خصوص تسهیل برگزاری کنکور سراسری گفت: بنا بر تدبیر فرمانده کل ارتش که روز گذشته در جلسه قرارگاه بهداشت و درمان نیروهای مسلح انجام شد ما به وزیر بهداشت اعلام کردیم که آمادگی داریم برای تسهیل در برگزاری کنکور سراسری فضاهای پادگانی خود را در سراسر جغرافیای کشور را در اختیار وزارت علوم قرار دهیم تا از فشردگی جمعیت جلوگیری شود.

آمادگی سپاه برای برگزاری کنکور 99

در پی بیانیه مشترک وزرای علوم و بهداشت مبنی بر برگزاری آزمون سراسری دانشگاهها و موسسات آموزش عالی در روزهای ۲۹ ، ۳۰ و ۳۱ مرداد و اول شهریور ماه سال ۱۳۹۹، سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، با اعلام آمادگی سپاه برای کمک به تامین فضای مورد نیاز جهت برگزاری آزمون کنکور سراسری کشور گفت: بر اساس تدبیر سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه مقرر گردید در صورت درخواست وزارت علوم و استانداران محترم سراسر کشور و متناسب با نیازهای اعلامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دانشگاه ها و مراکز عمده آموزشی و ورزشی خود که از استانداردهای لازم برای اجرای پروتکل های آزمون و نیز دستورالعمل های بهداشتی مورد تایید ستاد ملی مبارزه با کرونا برخوردار هستند در اختیار مجریان آزمون قرار دهد.

سردار شریف برگزاری آزمون سراسری ورود به دانشگاه ها آن هم در عصر کرونا را از رخدادهای بزرگ و ماندگار کشور قلمداد و تصریح کرد: بی‌شک تحقق مطلوب این رخداد مبارک آن هم در شرایطی که آحاد ملت و از جمله داوطلبان کنکور سراسری در حال مبارزه نفس گیر با شیوع بیماری کرونا هستند نیازمند یک رویکرد ، همراهی و مشارکت ملی است تا به فضل الهی نسل جوان دانشجوی آینده جامعه به عنوان سرمایه های راهبردی کشور در کمال امنیت ، آرامش ، سلامت و با مراقبت و رعایت پروتکل های بهداشتی با حضور موفق در آزمون کنکور، خود را مهیای ورود به دانشگاه و طی مدارج علمی برای پیشرفت و سربلندی ایران عزیز کنند.

وی تصریح کرد: سپاه و بسیج در برگزاری کنکور سراسری از هرگونه کمک به مجریان و دست اندرکاران آن دریغ نخواهد کرد.