به گزارش افکارنیوز،

طبق اعلام نیروی دریایی آمریکا، ناو هواپیمابر نیروی دریایی آمریکا روز جمعه (دیروز) در اقدامی تحریک‌آمیز در دریای چین جنوبی تمرینات نظامی برگزار کرد.

اخبار بین الملل- بنا بر این بیانیه، دیروز جمعه ۱۴ اوت یک گروه ضربت تحت هدایت «یواس‌اس رونالد ریگان» عملیات پرواز و عملیات و تمرینات پایدار دریایی انجام داد.

این تمرینات در حالی انجام شده که تنش‌ها بین چین و آمریکا فزونی گرفته است. واشنگتن چین را متهم می‌کند که به دنبال کسب امتیاز از همه‌گیری کروناست تا ادعاهای مالکیتی خود را در دریای چین جنوبی جلو ببرد.

به گزارش رویترز، چین اقدامات آمریکا در اعزام کشتی‌های جنگی به این منطقه و انجام تمرینات نظامی را محکوم و اعلام کرده چنین اقداماتی باعث بی‌ثباتی در منطقه می‌شود.

با تشدید تنش‌ها در دریای چین جنوبی و اعزام رزمناوهای آمریکا به منطقه، چندی پیش ارتش جمهوری خلق چین همزمان با برگزاری یک رزمایش، یک بمب‌افکن راهبردی خود را به نمایش گذاشت.

 به نوشته «دیفنس ورلد» این بمب افکن «H-6J» (شیان) نام دارد و در حال حاضر دوربردترین هواپیمای نظامی ارتش این کشور است. این بمب افکن راهبردی قادر به حمل هفت تیر موشک کروز ضد کشتی فراصوت «YJ-12» است. این نخستین بار بود که ارتش چین به طور رسمی این هواپیمای بمب افکن را به نمایش گذاشت.