به گزارش افکارنیوز،

روزنامه یدیعوت آحارانوت نوشت که پس از امضای توافق با امارات ٬ تل‌آویو چشم به عربستان سعودی دوخته است.

اخبار بین الملل- به نوشته این روزنامه صهیونیستی٬ برنامه بزرگ رژیم اسرائیل٬ فشار برای ایجاد روابط با عربستان به عنوان مهم ترین کشور عربی حوزه خلیج فارس است.

یدیعوت آحارانوت به نقل از یک منبع ارشد صهیونیست که در تماس‌ها با امارات مشارکت دارد اعلام کرد که امیدواریم که ایجاد این روابط با امارات٫ به برقراری ارتباط با عربستان نیز منجر شود٬ این موضوع همواره از برنامه های بزرگ و جاه‌طلبی‌های مرکزیمان بوده و امروز نیز همین‌طور است.

منبع مذکور صهیونیستی افزود که باید بدانیم که«محمد بن زاید» ولیعهد ابوظبی از نزدیکان «محمد بن سلمان ولیعهد عربستان بوده و اقدام بن زاید در عادی‌سازی روابط با تل‌آویو بی تردید با هماهنگی بن سلمان انجام شده است٬ بنابراین خیلی دور از انتظار نیست که در نهایت شاهد عادی‌سازی روابط عربستان و  اسرائیل باشیم.

 یدیعوت آحارانوت پیش از این گزارش داده بود که «یوسی کوهن» رئیس موساد همراه با هیئتی از خبرنگاران و روزنامه نگاران رژیم صهیونیستی به ابوظبی سفر می کند و احتمال دارد به منامه نیز سفر و با مقامات بحرین دیدار و گفت و گو کند. منابع صهیونیست همچنین از توافق امارات و رژیم اسرائیل برای انجام پروازهای مستقیم میان ابوظبی و تل آویو خبر دادند.

یکی از مشاوران ارشد نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مصاحبه‌ای با شبکه CNBC گفت که گمان می کنم عادی‌سازی روابط میان عربستان و رژیم اسرائیل قطعی باشد و دو طرف بتوانند در بسیاری از امور فعالیت‌های مفید زیادی انجام دهند.

روز گذشته یک مسئول اماراتی اعلام کرد که عربستان سعودی با پروازهای امارات و رژیم صهیونیستی در آسمان این کشور موافقت کرد.