به گزارش افکارنیوز، الهام امین زاده عضو جبهه متحد اصولگرایان در گفتوگو با فارس، درباره دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: حضور مردم در انتخابات آثار داخلی و بینالمللی دارد.

امین زاده بر همین اساس ادامه دارد: اگر مردم حضور پررنگی در دور دوم انتخابات داشته باشند قوه مقننه قوی و تأثیرگذاری شکل خواهد گرفت و این حضور در عرصه بین‌الملل نیز به عنوان پشتوانه‌ نظام خواهد بود.

عضو جبهه متحد اصولگرایان با اشاره به موج بیداری اسلامی و تأثیرپذیری کشورهای انقلابی از جمهوری اسلامی تصریح کرد: اگر قوه مقننه با حضور حداکثری مردم شکل گیرد قطعا الگویی برای کشورهایی است که به آزادی و بیداری اسلامی رسیده‌اند؛ از این رو این انتخابات می‌تواند الگویی مردمسالاری دینی را به آنها ارائه کند.

وی افزود: در بین اصولگرایان افرادی که ولایت‌مدارتر، متعهدتر و کارآمدتر باشند رأی می‌آورند؛ از این رو مردم با شناختی که از کاندیداها پیدا می‌کنند، می‌توانند در تشکیل قوه مقننه تأثیرگذار باشند.

امین زاده در پایان درباره شاخصهای نمایندگی نیز گفت: آشنایی با مشکلات و مسائل مردم، برقراری تعامل با آنها و در عین حال قانونگذاری و نظارت مطلوب همراه با تعهد و پایبندی به ولایت از ویژگیهای برجسته یک نماینده است.