به گزارش افکارنیوز به نقل از برهان، چندی پیش بنگاه خبر پراکنی بی.بی.سی طی گزارشی به بهانهی تمدید مأموریت احمد شهید گزارشگر حقوق بشر در امور ایران، دکتر جواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان را نشانه رفت و آرزو کرد او طی هفتههای آینده جای خود را به فرد دیگری بدهد. ناگفته پیداست؛ مشی همیشگی بی.بی.سی بر مدار فریب و تدلیس چرخیده است ولی این بار برای آن که ذهن خواننده را به سمتی ببرد که او را به نتیجه برساند، دبیر ستاد حقوق بشر در ایران تعویض شود به یک صغری و کبرای ناشیانه دست یازیده است!

دلیل - بخوانید آرزوی – بی. بی. سی برای برکناری جواد لاریجانی از این قرار است؛ «مأموریت احمد شهید تمدید شده است»، «دبیر ستاد حقوق بشر ایران سخنان و اتهام‌هایی را نسبت به سازمان ملل مطرح کرده است» و بالاخره نتیجه گرفته است چون ایران در «بن بست حقوق بشری»{!} گرفتار شده، پس فرد یا افراد دیگری باید جایگزین جواد لاریجانی و تیم او در ستاد حقوق بشر شوند.

این در حالی است که درباره‌ی این آرزوی بی. بی. سی که نتوانسته آن را پنهان نماید، گفتنی‌هایی هست:

یکم، بی. بی. سی همواره برخلاف واقعیت تلاش می‌کند تا وانمود نماید که یک «رسانه» است و با لطایف الحیل درصدد است تا برای خود یک «هویت رسانه‌ای» دست و پا کند. دقیقاً این جاست که برملا کردن هویت واقعی بی. بی. سی به شدت او را به عصبانیت واداشته و وقتی عاجز از رویارویی باشد، ناشیانه آرزوی خود را پیش می‌کشد!

ماجرا به سفر دکتر جواد لاریجانی در اواخر آبان سال گذشته به نیویورک باز می‌گردد. خبرنگار بی. بی. سی در یک موقعیت به اصطلاح مناسب دبیر ستاد حقوق بشر ایران را غافلگیر کرد و شروع به پرسش‌های خود می‌کند، ولی جواب می‌شنود:

«صدای آمریکا لیاقت پاسخ دادن ندارد.» خبرنگار بی. بی. سی این بار از سر اعتماد به نفس! توضیح می‌دهد که من خبرنگار بی. بی. سی هستم نه(VOA) «صدای آمریکا»؛ این بار جواب جواد لاریجانی افشاگرانه و شنیدنی‌تر است: «سگ زرد برادر شغال است، توصیه می‌کنم کشورتان را نفروشید.»

دوم, پاسخ‌های مستدل هیأت حقوق بشر ایران به ریاست دکتر جواد لاریجانی در شورای حقوق بشر سازمان ملل، بارها موجبات رسوایی غربی‌ها شده و سیمای بدون رتوش آن‌ها را در حقوق بشر برملا ساخته است.

در اجلاس نوزدهم شورای حقوق بشر که از ۴ اسفند تا ۴ فروردین ماه ۹۱ به طول انجامید، پاسخ‌های کوبنده‌ی آقای لاریجانی تا جایی پیش رفت که مجری جلسه از سر عجز و سردرگمی دستور داد، میکروفن ایشان را خاموش کنند تا پاسخ‌های ایران شنیده نشود.! اگر هیأت حقوق بشر ایرانی ناتوان است، چرا حاضر نیستند پاسخ‌های آن‌ها شنیده شود؟!

سوم, از مرداد ماه سال گذشته - اوت۲۰۱۱م.- که به طور رسمی احمد شهید گزارشگر حقوق بشر در امور ایران به طور غیر قانونی مأموریت یافت تا وضعیت حقوق بشر در ایران را گزارش نماید؛ تا کنون ۲ گزارش را بر ضد ایران منتشر کرده است. نکتهای که در این میان وجود دارد این است که هر دو بار این بی.بی.سی بوده که قبل از انتشار رسمی گزارش، مفاد آن را منتشر نموده و در مقام یک سایت معاند و ضد انقلاب به پمپاژ دروغ، تهمت و شایعهها بر ضد ایران همت گمارده است. این که رابطهی احمد شهید با بی.بی.سی چیست؟ و چرا متن گزارش احمد شهید برگردان ادعاها و گزارشهای خلاف واقع سایتهای ضد انقلاب است؟ و چرا شورای حقوق بشر در رأیی ضعیف -۲۲ رأی از ۴۷ رأی اعضا- و با یک حمایت اقلیتی مأموریت احمد شهید را تمدید میکند؟ و.... همگی از چه حکایت دارد؟ تعویض احمد شهید و تیمش یا تعویض لاریجانی و تیم او؟