به گزارش افکارنیوز،

مجلس نمایندگان آمریکا  که اکثریت آن را دموکرات‌ها تشکیل می‌دهند به ارائه تسهیلات ۲۵ میلیارد دلاری به خدمات پستی این کشور رای دادند و همچنین تغییر در سیاست کاری این ارگان را که موجب نگرانی‌هایی درباره برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور شده بود رد کردند.

اخبار بین الملل- این مصوبه با ۲۵۷ رای مثبت برای تصویب به سنای آمریکا ارسال شد. هرچند مک کانل، رهبر اکثریت  جمهوریخواهان در سنا، در بیانیه‌ای اعلام کرده است که این مصوبه در این مجلس رد خواهد شد.

کاخ سفید نیز به شدت با این قانون مخالف است و تهدید کرده است دونالد ترامپ آن را وتو خواهد کرد.

در دوران شیوع ویروس کووید ۱۹، انتظار می‌رود انتخابات سوم نوامبر آمریکا به صورت پستی برگزار شود و ترامپ بار‌ها مخالفت خود را در این مورد اظهار کرده و هشدار داده است که این شیوه رای‌گیری منبع تقلب‌های احتمالی در این انتخابات می‌شود. از این رو، دستوراتی را صادر کرده است که شیوه کار خدمات پستی را تغییر داده و سبب شده است بسته‌های پستی با تاخیر نسبت به قبل توزیع شود.

از سوی دیگر، دموکرات‌ها که ترامپ را متهم به تلاش برای ناکارآمد نشان دادن شیوه پستی برای رای گیری می‌کنند در حمایت از منافع عمومی اظهار نگرانی کرده‌اند که این کارشکنی‌ها ممکن است در تحویل دارو‌های مهم برای افراد نیازمند که متکی به خدمات پستی هستند اختلال ایجاد کند.

کارولین مالونی، نماینده حزب دموکرات، در حمایت از مصوبه اخیر مجلس نمایندگان گفت: «مردم آمریکا نمی‌خواهند که کسی کار اداره پست را برهم بزند. آن‌ها مطمئناً نمی‌خواهند این موضوع سیاسی شود. آن‌ها فقط نامه خود را می‌خواهند، آن‌ها دارو‌های خود را می‌خواهند و می‌خواهند برگه‌های رای‌گیریشان را به موقع دریافت کنند و این دقیقاً همان چیزی است که لایحه ما انجام می‌دهد.»

پیش‌تر، کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرده بود دولت دونالد ترامپ به شدت با طرح دموکرات‌های مجلس نمایندگان درباره سیاست‌های خدمات پستی پیش از انتخابات سوم نوامبر که قرار است روز شنبه بررسی شود، مخالف است.