به گزارش افکارنیوز،

 بامداد امروز (شنبه شب به وقت محلی) گروهی از مردم شهر لافایت‌ در ایالت لوئیزیانا در اعتراض به قتل مردی سیاهپوست که روز گذشته در همین منطقه توسط پلیس از پا در آمده بود، تظاهرات کردند.

اخبار بین الملل- به نوشته وبسایت خبری «اَدووکیت»، در جریان این اعتراضات پلیس این ایالت از نارنجک‌های دودزا استفاده و معترضان را تهدید کرد در صورتی که متفرق نشوند دستگیر خواهند شد. 

منابع خبری گزارش داده‌اند که حدود ۱۵۰ نفر در این تجمع اعتراض‌آمیز حضور داشته‌اند و تلاش کردند چهارراهی در نزدیکی محل قتل این مرد سیاهپوست را ببندند. معترضان شعار «نه عدالت و نه صلح [وجود دارد]» سر دادند.

چندی بعد از غروب آفتاب، جمعیت معترضان به سمت پمپ بنزینی که محل قتل این فرد بود هجوم آوردند و با سنگ و بطری‌های آب به اتومبیل‌های پلیس حمله‌ور شدند.

در پایان این اعتراضات نیز پلیس به منظور کنترل بیشتری معترضان از نیروهای ضدشورش استفاده کرد.

 

روز گذشته پلیس شهر لافایت تأیید کرد که در حال انجام تحقیقات درباره تیراندازی به یک مرد سیاه‌پوست در حادثه‌ای است که شب جمعه رخ داده است. 

پلیس ایالت جنوبی لوئیزیانا اعلام کرد این مرد در درگیری در یک فروشگاه دخالت داشته و قبل از تلاشش برای دوباره وارد شدن به فروشگاه هدف تیراندازی پلیس قرار گرفت.