به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، علیاکبر صالحی وزیر امور خارجه ایران ظهر امروز (دوشنبه) به وقت محلی بعد از دیدار با حمادی الجبالی نخستوزیر تونس در گفتوگویی کوتاه با خبرنگاران به سؤالات آنها پاسخ داد.

وی درباره تهدیدات رژیم صهیونیستی علیه ایران، گفت: این امر جدیدی نیست و سخنی قدیمی است. ما اسرائیل را یک دولت و کشور نمی‌دانیم، بلکه آن را ادامه و امتداد دولت آمریکا در خاورمیانه می‌دانیم.

صالحی افزود: تهدیدات اسرائیل برای ما اهمیت ندارد، اما در عین حال به این تهدیدات توجه داریم و برای مقابله با آن کاملاً آماده هستیم و از کشور در قبال این تهدیدات دفاع می‌کنیم.

وزیر خارجه ادامه داد: طی دهه‌های گذشته نیز نشان داده‌ایم که چگونه از ایران دفاع می‌کنیم. اکنون کشورمان در بهترین وضعیت ممکن قرار دارد.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار الجزیره بار دیگر تأکید کرد که نشست‌ استانبول برای طرفین رضایت‌بخش بوده و افزود: ما به نشست آینده در بغداد خوشبین هستیم.

صالحی در پاسخ به سؤالی درباره مسئله سوریه بر ضرورت موفقیت و نتیجه بخش بودن طرح کوفی عنان تأکید کرد و گفت که موفقیت این طرح به نفع همه طرف‌ها در سوریه و منطقه و همچنین زمینه ساز آغاز گفت‌وگوها است.

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران وعدههای دولت اسد برای اصلاحات در قانون اساسی و برگزاری انتخابات آزاد را فرصت خوب و مناسبی برای توقف خشونتها و آغاز گفتوگوها با مخالفان سوری دانست.