به گزارش افکارنیوز،

به رغم مخالفت‌های داخلی در سودان با موضوع عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی ، وزیر خارجه آمریکا در مسیر پرواز به خارطوم تلویحا از این موضوع سخن گفته است.

اخبار بین الملل- «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا که روز گذشته در فلسطین اشغالی با مقام‌های رژیم صهیونیستی و همچنین وزیر خارجه انگلیس دیدارهای جداگانه داشت، امروز سه شنبه از قدس اشغالی به مقصد خارطوم سودان در حرکت است.

وزیر خارجه آمریکا در پیامی توییتری حین عزیمت از قدس اشغالی به خارطوم، تلویحا از لزوم عادی سازی روابط سودان با رژیم صهیونیستی سخن گفت.

پامپئو نوشت: «خوشحالم که اعلام کنم ما (هیات آمریکایی به ریاست او) در اولین پرواز رسمی و بدون توقف از اسرائیل به سودان قرار داریم».

ذوق‌زدگی وزیر خارجه آمریکا از حضور در اولین پرواز مستقیم از فلسطین اشغالی به سودان در شرایطی انجام شده که به دنبال توافق عادی سازی روابط بین رژیم صهیونیستی و امارات عربی متحده، گمانه‌زنی‌های زیادی درباره احتمال توافق خارطوم با تل‌آویو برای عادی سازی روابط مطرح شده است.

به رغم این رایزنی‌ها، ائتلاف حاکم سودان در نشستی با نخست‌وزیر این کشور موضع یکپارچه مبنی بر مخالفت با عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را اعلام کرد.