به گزارش افکارنیوز،

همزمان با آغاز به کار نشست مجمع سالانه حزب جمهوری خواه، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از رای دهندگان خواست تا دونالد ترامپ را نادیده بگیرند.

اخبار بین الملل- نانسی پلوسی در مصاحبه با شبکه «ام اس ان بی سی» اعلام کرد: یک توصیه به مردم آمریکا دارم: به دونالد ترامپ توجهی نکنید. هدف او ترساندن مردم نسبت به رای دادن است.

وی با اتهام‌زنی به روسیه افزود: ترساندن مردم با گفتن اینکه ماموران اجرای قانون را در شعب رای گیری مستقر می‌کنم، تا از این طریق امکان مداخله روسیه در انتخابات ما را فراهم کند و این کار با اجازه دادن به پوتین، به جای مردم آمریکا، برای تصمیم گیری در خصوص اینکه چه کسی رئیس جمهور آمریکا شود، انجام می‌شود. پس او را نادیده بگیرید. زیرا هدف ترامپ سرکوب رای دهندگان است.

اظهارات پلوسی پس از آن بیان شد که نتایج نظرسنجی ان بی سی نیوز و وال استریت ژورنال نشان داد میزان اعتماد مردم آمریکا به صحت و شمارش دقیق آرا تنها ۴۵ است. این رقم در مقایسه با میزان مشابه سال ۲۰۱۶ به میزان ۱۴ درصد افت داشته است.

رئیس جمهور آمریکا این روز‌ها هر بار به بهانه‌ای تلاش دارد شائبه تقلب در انتخابات نوامبر را در اذهان عمومی ایجاد کند. ترامپ پیش از این هم بار‌ها اعلام کرده بود که دموکرات‌ها تلاش می‌کنند با برگزاری رای گیری انتخاباتی به صورت پستی، زمینه تقلب و کلاهبرداری به نفع خود را در سوم نوامبر ایجاد کنند.

ترامپ بعد از قطع بودجه خدمات پستی اعتراف کرد به علت مسائل سیاسی مخالف تامین بودجه ۲۵ میلیارد دلاری ادارات پست این کشور است. او تایید کرد که با تامین بودجه ادارات پست این کشور و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری به شکل پستی مخالف است، زیرا معتقد است این شیوه به نفع دموکرات‌ها خواهد بود.

برخی هدف قرار دادن رای‌گیری پستی از سوی ترامپ را به تلاش او برای ایجاد بی اعتمادی عمومی نسبت به سیستم انتخاباتی تعبیر می‌کنند.