به گزارش افکارنیوز،

«فالوِل جونیور» حامی جدی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا که در میان مسیحیان انجیلی شخصی برجسته به شمار می‌رود، به دلیل رسوایی اخلاقی مجبور به استعفا شد.

اخبار بین الملل- اوایل ماه گذشته میلادی فالول به دلیل انتشار عکسی غیراخلاقی خشم بسیاری را برانگیخت. او در این عکس از رابطه خارج از ازدواج خود  و همسرش رونمایی کرده و بعد از واکنش‌های منفی آن را «شوخی» خوانده بود. 

او که رئیس دانشگاه لیبرتی آمریکا، بزرگترین دانشگاه مسیحیان در این کشور است، با انتشار این عکس‌ها جناح چپ و راست و همچنین مسئولان دانشگاهش را بسیار عصبانی کرده بود. آن‌ها، با اتهام به دورویی، فالول را مجبور به مرخصی نامحدود کرده بودند.

اکنون رئیس بزرگترین دانشگاه مسیحیان، در واکنش به این اجبار، از سِمَتِ خود استعفا کرده است. او پیشتر شایعات درباره کناره‌گیری خود را تکذیب کرده بود، اما اکنون در مصاحبه با شبکه ای‌بی‌سی نیوز آن را تایید کرد.

گفتنی است این دانشگاه مقرارتی سخت برای روابط خارج از ازدواج دارد و به اصول کتاب مقدس پایبند است.

فالول در دهه ۱۹۷۰ میلادی (۱۳۵۰) این دانشگاه را با همراهی جنبش عمده اخلاقی تأسیس کرده است.

تایید ترامپ از سوی فالول نقش بارزی در انتخابات پیشین آمریکا برای به ریاست جمهوری رسیدن او داشته است.

ترامپ نیز رسوایی اخلاقی در کارنامه خود دارد، به طور مثال، پرونده «استورمی دنیلز» هنرپیشه فیلم‌های مستهجن همچنان جنجالی است و در آخرین اخبار، رئیس جمهور آمریکا موظف به پرداخت ۴۴ هزار و ۱۰۰ دلار غرامت برای پرداخت هزینه‌های شکایت و وکیل شده است.