به گزارش افکارنیوز،

پدر و وکلای خانواده «جیکوب بلیک» جوان ۲۹ ساله سیاهپوست آمریکایی که اخیراً هفت مرتبه مورد اصابت افسر پلیس «ویسکانسین» قرار گرفته است، اواخر روز گذشته (سه‌شنبه) اعلام کردند که بلیک از ناحیه کمر به پایین فلج شده است و پزشکان هنوز نمی‌دانند که این وضعیت به طور دائم ادامه خواهد داشت یا اینکه موقتی است.

اخبار بین الملل- شبکه «سی ان بی سی» در این خصوص گزارش کرد، «پاتریک سالوی» وکیل مدافع خانواده بلیک تصریح کرد که جیکوب در پی تیراندازی یکشنبه شب افسر پلیس در «کنوشا» متحمل آسیب شدیدی در ناحیه روده بزرگ، روده کوچک،  کلیه، کبد و معده شده است.

سالوی در خصوص زخم‌هایی که موکلش متحمل شده، توضیح داد: «جراحات شدید و احتمالاً دائمی وارد آمده است. فکر می‌کنم همه شما این کلیپ ویدئویی را تماشا کرده‌اید، زنده بودن جیکوب یک معجزه است».

اوایل روز سه‌شنبه، پدر این جوان سیاهپوست به روزنامه «شیکاگو سان تایمز» گفت که بخش پایین بدن پسرش هیچ حرکتی ندارد و سپس در گفت‌وگو با شبکه ان بی سی در خصوص وضعیت جسمانی پسرش توضیح داد: «آنها هفت بار به پسرم تیراندازی کردند، هفت بار، طوریکه انگار اتفاقی برایش نمی‌افتد اما برای پسرم اتفاق افتاد، او یک انسان است و برایش اتفاق افتاده است».

طبق گفته یکی دیگر از وکلای خانواده بلیک به نام «بنجامین کرامپ»، گرچه پزشکان نمی‌دانند که آیا جیکوب برای همیشه فلج خواهد بود یا خیر، به خانواده‌اش اعلام شده است که چشم‌انداز بهبود وضعیت پسرشان چندان امیدوارکننده نیست.

کرامپ توضیح داد: «به این دلیل که گلوله‌ها، نخاع وی را قطع کرده و برخی از مهره‌های وی را خُرد کرده است. اینکه جیکوب بلیک بتواند یکبار دیگر راه برود، نیازمند معجزه است».

تیراندازی پلیس آمریکا به بلیک از سه روز گذشته، خیابان‌های شهر کنوشا و دیگر شهرهای ایالت ویسکانسین  و دیگر شهرها را به صحنه اعتراضات خشن و درگیری‌ معترضان و نیروهای پلیس تبدیل کرده است.

روز گذشته، به دنبال تشدید اعتراضات در شهر کنوشا، «تونی ایورس» فرماندار ایالت ویسکانسین دستور استقرار ۱۲۵ نیروی گارد ملی آمریکا را در این شهر صادر کرد.

طبق گزارش شبکه ان بی سی، نیروهای پلیس با جلیقه‌های ضدشورش اواخر دوشنبه شب به سمت معترضان گاز اشک‌آور پرتاب کردند و معترضان نیز ساختمان‌ها و خودروهایی را به آتش‌ کشیدند.

روز دوشنبه هفته جاری ویدئویی از این حادثه در شبکه‌های اجتماعی قرار گرفت که بلیک را نشان می‌داد که به سمت خودروی خود در حال حرکت است و دو افسر پلیس نیز او را دنبال می‌کنند و به محض آنکه درب خودرو را باز می‌کند، یکی از افسران پلیس شروع به تیراندازی به وی می‌کند.

خانواده بلیک اعلام کرده‌اند که شکایتی را برای دریافت غرامت آسیب های جسمانی که به پسرشان وارد شده است، تنظیم کرده‌اند.

حادثه تیراندازی به بلیک درست سه ماه بعد از حادثه قتل « جورج فلوید » شهروند ۴۶ ساله سیاهپوست آمریکایی که زیر زانوی افسر پلیس «مینیاپولیس» ایالت «مینه‌سوتا» خفه شد، رخ داده است.

پدر بلیک در گفت‌وگو با شبکه ان بی سی اعلام کرد که اعتمادی به تحقیقات کنونی درباره حادثه تیراندازی به پسرش ندارد.

وی در این خصوص گفت: « من به تحقیقات سفیدپوست‌ها درباره یک مرد سیاهپوستی که هفت مرتبه از ناحیه پشت مورد اصابت گلوله قرار گرفته است، هیچ اعتمادی ندارم».