به گزارش افکارنیوز،

هیلاری کلینتون، نامزد شکست خورده دموکرات‌ها در انتخابات سال ۲۰۱۶، دیروز سه شنبه گفت جو بایدن ، نامزد دموکرات‌ها بدون شک، درگیر رقابت تنگاتنگ و احتمالا طولانی با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا خواهد شد؛ بنابراین تا زمانی که همه آرای شمرده نشده است، نباید تسلیم شود.

اخبار بین المللکلینتون گفت با توجه به تاخیر احتمالی در شمارش آرا - به علت این که رای گیری پستی امسال به سطح بی سابقه‌ای می‌رسد - بایدن باید از پذیرفتن شکست در مراحل اولیه خودداری کند.

وی در مصاحبه‌ای با شبکه شوتایم گفت: جو بایدن تحت هیچ شرایطی نباید تسلیم شود، زیرا من فکر می‌کنم این انتخابات طولانی می‌شود و اگر ما ذره‌ای کوتاه نیاییم و مانند طرف مقابل متمرکز و سرسخت باشیم، وی در نهایت پیروز خواهد شد.

کلینتون که در انتخابات سال ۲۰۱۶، تقریبا ۳ میلیون رای بیشتر از ترامپ کسب کرده بود، اما در شمارش آرای الکترال ایالت‌ها از ترامپ شکست خورد، گفت: جمهوری خواهان امیدوارند از طریق آرای حضوری به نتیجه دلخواه خود دست یابند و لزوما منتظر هرگونه تاخیر در شمارش آرای پستی نخواهند ماند.

وی این اظهارات را پس از آن بیان کرد که هر دو طرف هشدار داده اند نتیجه انتخابات ممکن است در همان روز انتخابات مشخص نشود.

کلینتون همچنین تاکید کرد جمهوری خواهان سناریو‌هایی را دنبال می‌کنند که یکی از آن‌ها به هم ریختن رای گیری غیابی است تا از این طریق در آرای الکترال اندکی جلو بیافتند.

احتمالا تعداد زیادی از آمریکا یی‌ها به علت شیوع ویروس کرونا به صورت پستی رای خواهند داد، اما ترامپ با اختصاص هزینه بیشتر برای خدمات پستی آمریکا مخالفت کرده است. وی می‌گوید رای گیری پستی منجر به تقلب گسترده خواهد شد، در صورتی که رای گیری پستی در بخش‌هایی از آمریکا رایج است بدون آنکه تقلب قابل توجهی در آن‌ها انجام شده باشد.