به گزارش افکارنیوز،

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی امروز (چهارشنبه) به تحولات بامدادی در مرز شمالی فلسطین اشغالی و حمله هواپیماهای این رژیم به جنوب لبنان واکنش نشان داد.

اخبار بین المللنتانیاهو با صدور بیانیه‌ای در صفحه توئیتر خود با تکرار اتهامات بی‌اساس و نخ‌نما شده علیه جنبش مقاومت حزب‌الله لبنان، نوشت: «از نظر اسرائیل، تیراندازی حزب‌الله به سمت نیروهای ما، بسیار جدی است. ما هیچ تجاوزی علیه شهروندان خود را تحمل نمی‌کنیم و با قدرت به هر حمله‌ای علیه خود پاسخ می‌دهیم».

وی در ادامه رجزخوانی و تهدیدهای پوشالی خود افزود: «من به حزب‌الله توصیه می‌کنم که نیروی کوبنده اسرائیل را نیازماید. حزب‌الله با ستیزه‌جویی‌هایش بار دیگر لبنان را به خطر می‌اندازد».

نتانیاهو همچنین گفت که شب گذشته جلسه امنیتی برای بررسی اوضاع در مرزهای شمالی فلسطین اشغالی با «بنی گانتز» وزیر جنگ، «آویو کوخاوی» رئیس ستاد کل ارتش و دیگر مقامات نظامی اسرائیل داشته است.

به نوشته رسانه‌های صهیونیستی، گانتز نیز با صدور بیانیه‌ای تهدید کرد اگر حزب‌الله به این اقدامات خود ادامه دهد، ارتش اسرائیل نیز پاسخ بسیار محکمی به آن خواهد داد.

ساعات آغازین بامداد امروز بود که شبکه المیادین گزارش داد که نظامیان صهیونیست بیش از ۳۰ گلوله منور در منطقه «میس الجبل» و «حولا» در جنوب لبنان شلیک کرده اند.

ارتش اسرائیل نیز ساعاتی بعد با صدور بیانیه‌ای مدعی شد که بالگردها و هواپیماهای جنگی این رژیم به چند پست دیدبانی متعلق به جنبش مقاومت حزب‌الله در جنوب  لبنان  حمله کرده‌اند.