به گزارش افکارنیوز،

در شامگاه سه‌شنبه (روز گذشته)، ارتش رژیم صهیونیستی چند گلوله منور و بمب فسفری در مرزهای جنوبی لبنان شلیک کرد.

اخبار بین المللاین عملیات صهیونیستها در نزدیکی شهرکهای «میس الجبل» و «حولا» صورت گرفت و مدعی شدند که یک «حادثه امنیتی» رخ داده است.

این در حالی است که پس از تهدید حزب الله، تنش در مرزهای جنوبی لبنان (شمال اراضی اشغالی) بیشتر شده است. این تهدید، در واکنش به شهادت یکی از نیروهای حزب الله در حمله هوایی صهیونیستها در نزدیکی دمشق است.

«ولید سکریه» نماینده فراکسیون حزب الله در پارلمان  لبنان  در واکنش به اقدامات شب گذشته صهیونیستها تأکید کرد که این حملات و تحرکات، فقط به خاطر نگرانی صهیونیستهاست.

سکریه به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: «صهیونیستها گمان کردند که عملیات نفوذ صورت گرفته یا همان گونه که می‌گویند، کشف کردند که سیمهای خاردار یک منطقه، بریده و یک حفره ایجاد شده است. به همین دلیل، به خاطر ترس از نفوذ [نیروهای] مقاومت و انجام عملیات، دست به این اقدامات احتیاطی زدند».

وی تصریح کرد، صهیونیستها هم اکنون در نگرانی و ترس قرار دارند و منتظر پاسخ مقاومت هستند؛ پاسخی که در واکنش به شهادت نیروی حزب الله در سوریه است.

این نماینده لبنانی خاطر نشان کرد، صهیونیستها هر گونه حرکت در مرزها را، عملیات نفوذ قلمداد کرده و از منور و پهپاد استفاده می‌کنند.

سکریه با اشاره به اینکه تنش از سوی صهیونیستهاست نه از سوی حزب الله، تأکید کرد، حزب الله، آسوده خاطر است، ولی صهیونیستها نگران هستند که مقاومت دست به یک عملیات بزند.

وی همچنین گفت که تصمیم پاسخ به شهادت نیروی حزب الله، در اختیار این حزب است و در شرایط و محل و وضعیت نظامی مناسب، دست به این کار خواهد زد.

این نماینده لبنانی در پایان خاطر نشان کرد: «به عنوان لبنانی، مخالف هر گونه تغییر در مأموریت نیروهای بین‌المللی حاضر در جنوب هستیم؛ زیرا هدف از درخواست آمریکا برای تغییر این نیروها این است که آنان را مزدوران و جاسوسانی کند که در خدمت اسرائیل باشند».