به گزارش افکارنیوز،

سید علی موسوی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش بی‌رویه قیمت خودرو ، اظهار داشت: قیمت خودرو روزبه روز در حال بالا رفتن است و قدرت خرید مردم با توجه به شرایط اقتصادی کاهش یافته و افراد بسیاری از جمله اقشار کم‌درآمد و دهک‌های پایین جامعه توانایی خرید خودرو را ندارند.

اخبار سیاسی- وی در همین راستا افزود:در حال حاضر برخی خانواده‌ها چندین خودرو  دارند اما برخی دیگر از داشتن یک خودرو محروم هستند، بنابراین نمایندگان مجلس باید به این موضوع ورود کرده و با تدابیر لازم خودرو موردنیاز خانواده‌های کم‌درآمد و دهک‌های پایین جامعه را تأمین کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: با توجه به شرایط موجود برخی از نمایندگان طرح تأمین خودرو برای خانواده‌های کم‌درآمد و دهک‌های پایین جامعه را تدوین و پس از سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه اقدام به جمع‌آوری امضا برای آن کرده و برای بررسی در جلسه علنی تقدیم هیئت رئیسه مجلس خواهد شد.

موسوی با بیان اینکه این طرح هم به نفع دهک‌های پایین جامعه است و یکی از اصلی‌ترین نیاز آنها را تأمین می‌کند و از طرفی هم موجب رشد تولید و اشتغال‌زایی در صنعت خودروسازی می‌شود، گفت: خرید خودرو به یکی از دغدغه‌ها و نیازهای اصلی مردم برای رفاه و آسایش تبدیل شده بنابراین باید با طرحی ویژه شرایط خرید خودرو برای دهک‌های پایین جامعه را فراهم کرد.