به گزارش افکارنیوز،

جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا از دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور انتقاد کرد.

اخبار بین الملل- بر این اساس، بایدن گفت:"این رئیس جمهور مدت‌ها پیش رهبری اخلاقی در این کشور را از دست داده است. او نمی‌تواند جلوی خشونت را بگیرد، زیرا سالهاست که به آن دامن می‌زند. او ممکن است اعتقاد داشته باشد که بیان کلمات "قانون و نظم"، او را قدرتمند می‌کند، اما ناکامی وی در دعوت از طرفداران خود برای دست کشیدن از اقدامات و رفتار‌های شبیه شبه نظامی‌های مسلح“ او را به رئیس جمهوری ”ضعیف“ تبدیل کرده است. آیا کسی معتقد است در صورت انتخاب مجدد دونالد ترامپ ، خشونت در آمریکا کمتر خواهد شد؟ "

وی افزود:" خشونت بی معنی، غارت و سوزاندن و تخریب اموال غیرقابل پذیرش است. من می‌خواهم این را کاملاً روشن کنم. می‌خواهم در مورد همه این‌ها صریح بگویم. شورش یک اقدام اعتراضی مسالمت آمیز نیست. غارت اعتراض ندارد. آتش زدن اقدامی اعتراضی نیست. هیچکدام از این‌ها اعتراض نیستند. این بی قانونی است و کسانی که این کار را می‌کنند باید مورد پیگرد قانونی قرار گیرند. خشونت تغییری ایجاد نمی‌کند؛ فقط ویرانی به همراه خواهد داشت و از هر لحاظ اشتباه است. خشونت به جای اتحاد، تفرقه و شکاف ایجاد می‌کند، تجارت را از بین می‌برد، و فقط به کارگران و خانواده‌هایی که به جامعه خدمت می‌کنند، آسیب می‌رساند. این باعث می‌شود اوضاع در سراسر کشور بدتر شود، نه بهتر. ترامپ نمی‌تواند کشور را متحد کند. "

بایدن گفت:"کرونا امسال همه جا را در بر گرفته است، درست بیش از ۱۰۰ سال طول کشیده است تا شاهد این بیماری جدید باشیم. اینجا موضوع زندگی مطرح است. در مدت ۶ ماه ۱۸۰ هزار نفر جان باخته اند".