به گزارش افکارنیوز،

 «ران پال» سناتور جمهوری‌خواه کنگره آمریکا در تازه‌ترین اظهارات خود درباره دخالت واشنگتن در کشورهای منطقه غرب آسیا بر لزوم وفای ترامپ به عهد خود مبنی بر خروج تمامی نظامیان ارتش تروریستی آمریکا از عراق تأکید کرد.

اخبار بین المللپال در ادامه با اشاره به تلاش وزارت خارجه آمریکا برای شعله‌ور نگاه داشتن آتش جنگ در منطقه غرب آسیا گفت: یکی از بزرگترین موانع دولت آمریکا برای خروج نظامیان این کشور از عراق فعالیت و تلاش‌های (به‌اصطلاح) وزیر جنگ دونالد ترامپ و شخصی به‌نام مایک پامپئو است شخصی که به‌جای ادای نقش وزیر جنگی بایستی به‌عنوان یک دیپلمات (واقعی) عمل کند.

این سناتور جمهوری‌خواه افزود: زمانی که ترامپ درباره جدول زمانی نظامیان آمریکایی از عراق سخن گفت به پامپئو نیز اشاره کرد. پامپئو هم چیز خاصی در این باره نگفت و تنها اشاره کرد‌: «به‌محض اینکه مأموریت انجام شود»! اما مأموریت چیست؟ کسی می‌داند؟ آیا مأموریت در عراق است یا (باز هم نقشه) تغییر نظام ایران؟ هیچ‌کس نمی‌داند.

وی تصریح کرد: ایالات متحده آمریکا با ورود به عراق در سال 2003 و اعتماد به اکاذیب درباره وجود سلاح‌های کشتار جمعی در این کشور بزرگترین فاجعه ممکن را در تاریخ آمریکا رقم زد. آمریکایی‌ها با ورود به عراق میلیون‌ها شهروند این کشور را به کام مرگ کشاندند قربانیانی که بیشترین‌شان غیرنظامی بودند، اقتصاد عراق نابود شد و جنگ در خاورمیانه هیچ صلح و ثبات نسبی را فراهم نیاورد.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در بخشی دیگر از سخنانش گفت: زمانی که واشنگتن به عراق حمله کرد هیچ فکری برای بازسازی و تشکیل دوباره جامعه این کشور در سر نداشت. آمریکا در پر و بال دادن به سازمان‌هایی (تروریستی) مانند القاعده و داعش نقش اساسی را ایفا کرد، این حرفی که پیشتر ژنرال اودوم درباره رقم خوردن بزرگ‌ترین فاجعه در تاریخ آمریکا پس از ورود به جنگ عراق مطرح کرده بود،‌ درست است. این‌که آمریکا به بزرگترین امپراتوری نظامی در جهان تبدیل شود هم اشتباه و یک خطای استراتژیک بود.

این‌که ترامپ می‌گوید نیروهایمان را از عراق به خانه بازمی‌گرداند حرف بسیار خوبی است اما (باز هم) در حقیقت چیزی دیگر را مشاهده می‌کنیم.